Kangasalan Ratsastajat 20.4.2008
EQUIPE tietojärjestelmä: Viimeisin tuloslista 20.4.2008 lk. 18:34
Luokka 1a - Dressyr Helppo C:1. 2000
Luokka 1b - Dressyr Helppo C:1. 2000 Hevoshullu Powercup Kategoria 2 + 1 + H
Luokka 2 - Dressyr FEI Kenttäkilpailuohjelma poneille 1993 He B Kategoria 2 + 1 + H
Luokka 3 - Dressyr FEI World Dressage challenge - Test B 2001 He A Kategoria 1 + H

Class 1a - Helppo C:1. 2000
Kangasalan Ratsastajat ry / Pohtiolampi / 20.4.2008
Kouluratsastuskilpailu
Seurakilpailuluokka
40 entries, 39 participants, 9 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Elina Thomander
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Outi Ojala
Judge by C: Marita Vainio-Juhola
 
PlaceRiderHorsePrize money CTotalPercent
 BreederLineage 
1Milja PesonenPays-Bas 221350,00 €15315376,500
  G.Ramiro Z - Vesins xx1 
2Reija VähätaloAmper35,00 €14014070,000
   2 
3Anni RassaMaskard20,00 €13313366,500
  Maskaron - Strups3 
4Marissa HenttinenVermutas14,00 €13113165,500
  Tuntematon Ori4 
5Iida SaarikkoTussarin Luonnos14,00 €12612663,000
  Tussari - Luonnos5 
5Tuija RosenqvistElo Tuulia14,00 €12612663,000
  Kihin Hiski - Suikku5 
7Reija VähätaloEdna14,00 €12512562,500
  Emirs xx - Demons (dovod)7 
8Minna KortelahtiAapelin Aku14,00 €12412462,000
   8 
9Piia HaapalaZyklon14,00 €12312361,500
   9 
9Eveliina MikkolaAnnette Ut'E Hynste Himrik14,00 €12312361,500
  Feitse 293 - Reitse9 
 
11Jonna KortelahtiAapelin Aku 12012060,000
   11 
11Katri KoskinenEl Divino 12012060,000
  Tuntematon Ori11 
13Nina VäisänenAnastacia 11811859,000
  Angard Ger 92 - Magini13 
13Sini LehtinenGolden Ravel 11811859,000
  Lavallo 66 - Goldstern xx13 
13Bettiina LahdensivuArt 11811859,000
   13 
16Virpi LepolaHurran Toivo 11711758,500
  Hilton Hurra - Heluri16 
16Krista RantalaVihurin Tyttö 11711758,500
  H.R. Vihuri - Jonnen-Jarru16 
18Katja MuranenRillin Valo 11611658,000
  Aro-Valo - Hulina18 
18Inga LehtoTosi Santeri 11611658,000
   18 
18Hanna NikkiläMoondelight Nightingale 11611658,000
   18 
21Eerika Ylä-MononenArran Ariel 11511557,500
  Nysteri - Hilu21 
21Noora KoskinenRooma 11511557,500
  Rumm - Elkar21 
21Bettina SelanderVivasta 11511557,500
   21 
24Terhi OllilaPatsy 11311356,500
   24 
25Oona OhralahtiEsteet 11211256,000
  Tuntematon Ori25 
26Nina IivonenVälkkeen Loiste 11111155,500
  Rallaus - Pysteri26 
26Bettiina LahdensivuEl Divino 11111155,500
  Tuntematon Ori26 
28Kasperiina KuurmaUmona 11011055,000
   28 
28Nina MäkinenMagic Touch 11011055,000
  Magic Menuett - Tuntematon Ori28 
30Tuija RosenqvistBijou Du Chateau 10910954,500
  Brandenburger - Davignon I30 
31Reijo SuutariFaier 10810854,000
  Fazon xx - Gimalai xx31 
31Mirka TainioMagic Touch 10810854,000
  Magic Menuett - Tuntematon Ori31 
31Roosa RajamäkiRedwood Jack Flash 10810854,000
   31 
34Tiia KaunistoÈtoile Enchantèe 10610653,000
   34 
34Katri KoskinenRonja 10610653,000
  Rubiin - Hilbak34 
34Silja VuoristoKardinals 10610653,000
   34 
37Maria KyröläPrefect`s 959547,500
   37 
38Sanna LahtinenJumpys Delight 949447,000
   38 
38Maiju MäkiSandstorm II    
  Tuntematon Ori  
 Nina HeinikoskiPriki    
  Plemiannik Su ox - Tuntematon Ori  
 
back to top

Class 1b - Helppo C:1. 2000 Hevoshullu Powercup Kategoria 2 + 1 + H
Kangasalan Ratsastajat ry / Pohtiolampi / 20.4.2008
Kouluratsastuskilpailu
Hevoshullu Powercupkarsinta, KaRa, TRS, TaRi / seurakilpailuluokka
23 entries, 18 participants, 5 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Elina Thomander
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Outi Ojala
Judge by C: Nina Soilammi
 
PlaceRiderHorsePrize money CTotalPercent
 BreederLineage 
1Roosa ViljanenFor Eternity50,00 €12512562,500
   1 
2Piia SalminenZagi23,00 €12312361,500
   2 
2Linda NiinimäkiAtmar23,00 €12312361,500
   2 
2Rosa SalonenDemon II23,00 €12312361,500
  Furioso VI-7 - Alfonz xx2 
5Anna NiemiArran Aladin14,00 €12212261,000
  Suikku - Hilu5 
 
6Ella AsumaniemiRosiella 12112160,500
  Tuntematon Ori6 
7Jasmiina PaananenVaida 12012060,000
   7 
8Iida SaarikkoC`S Milli Vanilli 11911959,500
   8 
9Emmi SaarikkoSiltasaaren Mr Monet 11511557,500
  Hedlanda Gay Wonder - Pandor9 
10Suvi LehtonenSg Argus Amante 11411457,000
  Argwohn II 50 - Irco Mena10 
11Peppiina InervoRoss Ceinwen 11211256,000
   11 
11Sanna JärvinenJenifer Countess Of Fairytale 11211256,000
  Peveril Providence 1 - Ricardo Zaccardi 1511 
11Katriina VälikangasPatsy 11211256,000
   11 
14Arttu KotilainenDuets 11011055,000
  Tuntematon Ori14 
15Jenni MiininenNagano 10910954,500
   15 
16Jenna RajalampiGledisa 10710753,500
  Gardegeneral - Altaj ox16 
17Niina-Jasmin KorpiKotimäen Mystic 979748,500
   17 
17Ida SalakkaJuku II    
  Tuntematon Ori  
 Ulla UusitaloPeacock 8 W    
  Bohemo O'Boy 4 W - Downland Beechwood  
 Annika KankaansivuRoberto    
     
 Alisa RautiainenJetsaana    
  Jetson - Himpel  
 Jasmin Rata-ahoTsempion    
  Tiktor - Aik  
 Hanna OksioBabylon    
     
 
back to top

Class 2 - FEI Kenttäkilpailuohjelma poneille 1993 He B Kategoria 2 + 1 + H
Kangasalan Ratsastajat ry / Pohtiolampi / 20.4.2008
Kouluratsastuskilpailu
Aluekilpailuluokka
22 entries, 19 participants, 5 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Elina Thomander
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Outi Ojala
Judge by C: Minna Leppänen
Judge by M: Nina Soilammi
 
PlaceRiderHorsePrize money CMTotalPercent
 BreederLineage 
1Katja VeneskoskiKnuutilan Aino60,00 €15814730561,000
  Pellervo - Mallipoika21 
2Minna KulmalaDuets40,00 €15913629559,000
  Tuntematon Ori113 
3Erika KuusimäkiV.K.Nina30,00 €14714329058,000
  Bazuun Swe 22 NF - Plovvangs Prix 11 NF34 
4Salla JokelaGolden Ravel20,00 €14514128657,200
  Lavallo 66 - Goldstern xx46 
5Hanna NikkiläFürst20,00 €14514028557,000
  Tuntematon Ori48 
 
6Elisa LairikkoKilate VII 14414028456,800
  Indiano Xxxv - Campanero XIII 197868 
6Salla KurttiPaunutar 14214228456,800
  Piston Varjo - Ero-Ponsi75 
8Milja PesonenPays-Bas 2213 13914428356,600
  G.Ramiro Z - Vesins xx103 
8Laura AhtilaMantel 13814528356,600
  Olve - Apeli112 
10Tuija RosenqvistElo Tuulia 14213828056,000
  Kihin Hiski - Suikku710 
11Minna JalonenSirutus 13614127755,400
  V.T. Ajatus - Suikku126 
12Eve LehtinenEngagen 14013227254,400
  Tuntematon Ori917 
13Riikka LaaksonenMinsk 13413727154,200
  Teta II - Topkij1411 
14Juulia JylhäväFelicity 13613326953,800
  Friendship - Wenzel I1216 
15Riina EskolaVallaton Ville 13113526653,200
  Rokki-Tähti - Vokker1614 
16Outi KorppooCiruna 2126 12913526452,800
  Capitol II - Coriall Z1814 
17Salla KurttiVeronica Polita 13213026252,400
  Neapolitano Betalka - V.V.Kongo1519 
17Erika KuusimäkiMy Boy Lollipop 12513726252,400
  Tuntematon Ori - Tuntematon Ori1911 
17Heli KivimäkiOn-Line 13113126252,400
  Osman xx - Talent1618 
 Ninette SchannerMasterpiece     
  Tuntematon Ori   
 Riina LoppiFlex     
  Tuntematon Ori   
 Kati OjalaSg Baghera     
  Argwohn II 50 - Farnese   
 
back to top

Class 3 - FEI World Dressage challenge - Test B 2001 He A Kategoria 1 + H
Kangasalan Ratsastajat ry / Pohtiolampi / 20.4.2008
Kouluratsastuskilpailu
Aluekilpailuluokka
26 entries, 25 participants, 6 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Elina Thomander
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Outi Ojala
Judge by C: Elina Thomander
Judge by M: Laura Ahtila
 
PlaceRiderHorsePrize money CMTotalPercent
 BreederLineage 
1Tiina HyssänmäkiAvon Lady80,00 €17517434964,630
  Tuntematon Ori13 
2Laura LeppäkorpiR.T. Kajaus50,00 €16917634563,889
  Toto - Erilo22 
3Liisa RoivasRavellino30,00 €16717033762,407
  Rant xx Sts - Rothschild J 6337 
4Emma JokinenDonna Siona20,00 €16716933662,222
  Sion - Donnerhall39 
5Jutta KantarKilate VII20,00 €16517033562,037
  Indiano Xxxv - Campanero XIII 197857 
6Sari ParvelaCapomino P20,00 €16016732760,556
  Capo - Romino712 
 
7Satu-Maria JauhiainenMay Label 15616832460,000
  Lobster - Elizar810 
8Maria KankoBicossa Ex Banga 15217132359,815
  Bahs - Gaspars115 
8Tiina HyssänmäkiTaksriki 15117232359,815
  Patrik - Jaska124 
10Johanna ArosalmiDiana Swe 2127 15416832259,630
  Chirac - Lombard910 
10Riikka LuukkoÖrkki-Peikko 14417832259,630
  R.V. Vire - Ero-Ralli211 
12Heidi SomervuoriMaalveera 15017132159,444
  Aiheen-Ote - Poika-Vieteri155 
13Anita VuorinenWille Weps 16115531658,519
  Vekke - Vieteri619 
14Eve LeppänenNauriskydön Adam 15116231357,963
  Roi Du Ballet 82 - Laeryds Benson 3 W1214 
15Katja VeneskoskiArktika 15115931057,407
  Tuntematon Ori1215 
15Paula PullinenCelsius 15415631057,407
  Contender - Toledo918 
17Tuukka LaitinenWisteria van Het Dellehof 14915930857,037
  Pik Solo - Godwin van Ten Bosch1715 
18Kaisa VäistöA.L. Peto 14416330756,852
  Peto - Suikku2113 
19Riina LahtomäkiChuk 14915730656,667
  Chubaryi - Priz xx1717 
20Jatta BackmanGrimm 15015330356,111
  Gindo - Ordensstern xx1520 
21Johanna LaaksonenRoman-Dur 14714529254,074
  Tuntematon Ori1922 
22Minna KirjovaaraLeon Rossi 14614429053,704
  Rossi xx - Leonardo II2023 
23Sanna RantanenCastor III 13715128853,333
  Carvallo - Lakai2321 
24Riikka LaaksonenMinsk 13113626749,444
  Teta II - Topkij2424 
25Paula PullinenNemea 12511223743,889
  Nimetön Ori - Belucci2525 
 Ninette SchannerMasterpiece     
  Tuntematon Ori   
 
back to top

Equipe - Computer Software