Ylöjärven Ratsastajat 11.7.2008 - 13.7.2008
EQUIPE tietojärjestelmä: Viimeisin tuloslista 11.7.2008 lk. 22:03
Luokka 1 - Este Avoin poneille Kategoria 2 + 1
Luokka 2A - Este SM 1. osakilpailu, kategorian II poneille Kategoria 2
Luokka 2B - Este SM 1. osakilpailu kategorian I poneille Kategoria 1
Luokka 3 - Este Avoin junioreille jotka osallistuvat SM-luokkiin tai 10a
Luokka 4 - Este Junioreiden SM 1. osakilpailu.
Luokka 5 - Este Avoin luokkiin 6 ja 10b osallistuville
Luokka 6 - Este Nuorten SM 1. osakilpailu

Class 1 - Avoin poneille Kategoria 2 + 1 Alustava
Prix de Hyvinkään Hevossairaala
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
26 entries, 23 participants, 6 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Teho Lehtinen
Ratamestari: Aki Ylänne
 
PlaceRiderHorsePrize money Jumping test
 BreederLineageFaultsTime
1Mikael WahlmanKouros20,00 € 
  Kantje's Ronaldo - Achterhoeks King061,29
1Emma KärkkäinenChokotoff20,00 € 
  Tuntematon Ori056,08
1Sani SipiläinenV.V.Konrad20,00 € 
  Papillon - Baldor048,62
1Vilhelmina MäkkyläLacosta20,00 € 
  Tuntematon Ori055,47
1Amanda SjöblomKlockas Zorayah 522 NF20,00 € 
  Peveril Providence 1 - Merrie Master052,30
1Mari MäntysalmiMilchem Magic20,00 € 
  Tuntematon Ori052,57
1Henriikka HeiskalaFriendly Face20,00 € 
  Tuntematon Ori052,96
1Jenni EloT-Susi20,00 € 
  Alcazar N - Ei Hyväksytty Ori055,76
1Silvia AutioFreedom Girl20,00 € 
  Tuntematon Ori060,29
1Katrin JokinenRuskelan Gagarin20,00 € 
  Fenix Se ox - Gruzin 65055,67
1Jenny TuuriMunsboro Cecily20,00 € 
  Tuntematon Ori055,94
1Essi RantanenVanilla Man20,00 € 
  Tuntematon Ori053,46
1Anna-Elisa OrajärviRuskelan Filadelfia20,00 € 
  Fenix Se ox - Silverlea Flash Harr054,50
1Tiina ViljamaaLeander20,00 € 
  Tuntematon Ori057,47
1Iina BäcklundFahran II F Van Het Juxschot20,00 € 
   048,40
1Anniina KaivantoDouble Daisy 76 Rp20,00 € 
  Pyrrhus III 59 - Cawdor Hywel055,70
1Sini LiukkonenKarandasj20,00 € 
  King Kadanz - Mufaq Nl ox053,22
1Jenni RuotsiWindy Twinkle20,00 € 
  Tuntematon Ori - Tuntematon Ori045,64
 
19Miisa PulkkanenJ.N.Jaromic  
  Piran Pol - Bohemo Pascha 5 W455,64
20Miisa PulkkanenAmedijk's Ida 4 Wpb  
  Verona's Bo-Gi - Kooihuster Folkert671,94
21Annukka NybergComet Golden Heart  
  Richard Lion-Heart 1 - Priory Polish 3 NF853,83
21Krista ValjakkaSanta Chanel  
  Jexpress Dahlia - Ideal Du Gazeau858,33
23Noora TaimelaStorm  
  Fronarth Telynor - Coelenhage's SilverbEli. 
 Alexiina AhonkiviMaracaschino  
  Fs Maracaibo - Creme De Menthe  
 Rebecca LindebladHektor Finn  
     
 Emilia SeppänenKaprice  
  Irish Dancer xx - Wohld Lincoln  
 
back to top

Class 2A - SM 1. osakilpailu, kategorian II poneille Kategoria 2
Prix de Finlandia Group
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
9 entries, 7 participants, 3 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Ari Eriksson
Ratamestari: Aki Ylänne
 
PlaceRiderHorsePrize money PerusrataJump off
 BreederLineageFaultsTimeFaultsTime
1Henna LeivoAmin Dusty Dream80,00 €  
  Laeryds Benson 3 W - Jupiter064,63440,80
2Henriikka HeiskalaConstantinus50,00 €  
  Contus - Tuntematon Ori056,99850,38
3Annukka NybergSir Vihtory30,00 €  
  Ijsselvliedt's Victo - Calerux Comet466,43  
 
4Miisa PulkkanenJ.N.Jaromic   
  Piran Pol - Bohemo Pascha 5 W482,25  
5Kiia TapaniMineforever   
  Tuntematon Ori1372,84  
6Jenni HauhiaTuisku 486 NF   
  Hedlanda Meteor 5 NF - Ashurst WonderEli.   
6Sani SipiläinenV.V.Konrad   
  Papillon - BaldorEli.   
 Noora TaimelaStorm   
  Fronarth Telynor - Coelenhage's Silverb    
 Emilia SeppänenKaprice   
  Irish Dancer xx - Wohld Lincoln    
 
back to top

Class 2B - SM 1. osakilpailu kategorian I poneille Kategoria 1
Prix de Finlandia Group
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
28 entries, 27 participants, 7 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Ari Eriksson
Ratamestari: Aki Ylänne
 
PlaceRiderHorsePrize money PerusrataJump off
 BreederLineageFaultsTimeFaultsTime
1Melissa HietanenLisette80,00 €  
  Ljupin - Temp057,66030,38
2Sara KallioniemiWellness Powergirl50,00 €  
  Fs Pavarotti - Vento054,96031,90
3Antonia HartwallGoldbles V.Graaf Janshof30,00 €  
  Carna Gold - Sticky061,88035,64
4Jenni RuotsiWindy Twinkle20,00 €  
  Tuntematon Ori - Tuntematon Ori053,01036,37
5Jasmi HuunanmaaMidnight Moscan20,00 €  
  Mambo Moscan - Gigolo056,23037,41
6Emilie De La ChapellePark Benjamin20,00 €  
  Ashfield Festy - Mervyn Pookhaun059,71431,02
7Pirita PetäjäPiccola20,00 €  
  Principal Boy - Nalet ox056,16435,06
 
8Riikka NenonenLovely Leonie   
  Seiron - Lancer II061,31437,49
9Jenni EloT-Susi   
  Alcazar N - Ei Hyväksytty Ori059,991355,54
10Tarleena RaatikainenPersico   
  Molenhorn's Pasja - Nico The Champ061,87Eli. 
11Tuuli LeivoAdalmina's Secret   
  Tuntematon Ori - Tuntematon Ori451,97  
12Anna-Elisa OrajärviRuskelan Filadelfia   
  Fenix Se ox - Silverlea Flash Harr453,83  
13Rebecca LindebladHektor Finn   
   458,81  
14Jenny TuuriMunsboro Cecily   
  Tuntematon Ori458,89  
15Sara KallioniemiLeonardo Davinzi   
  Tuntematon Ori459,72  
16Hassan IberCloonahinch Brave Smokey   
  Smokey Finn - Calla Boy460,05  
17Julia EngblomJack Of Clubs   
  Ricardo Zaccardi 15 - Merrie Marmalade468,07  
18Rebecca LindebladKlockas Amiral   
  Ricardo Zaccardi 15 - Merrie Master570,11  
19Maria KoppatzRuubik   
  Rosett - Toor881,07  
20Amanda SjöblomKlockas Zorayah 522 NF   
  Peveril Providence 1 - Merrie Master970,08  
21Nita RaiskioVancouver   
  Vulkan - Neckar1074,37  
22Jatta Mauro-RiikkinenCorrib Lass   
  Tuntematon OriEli.   
22Tiina ViljamaaLeander   
  Tuntematon OriEli.   
22Katrin JokinenRuskelan Gagarin   
  Fenix Se ox - Gruzin 65Eli.   
22Vera ElopuroAttyrory Drummer Boy   
  Tuntematon OriEli.   
22Sini LiukkonenKarandasj   
  King Kadanz - Mufaq Nl oxEli.   
22Tarleena RaatikainenMiss Monty   
  Tuntematon OriEli.   
 Alexiina AhonkiviMaracaschino   
  Fs Maracaibo - Creme De Menthe    
 
back to top

Class 3 - Avoin junioreille jotka osallistuvat SM-luokkiin tai 10a Alustava
Prix de Bob&Piaffe
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
68 entries, 58 participants, 13 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Henrik Arle
Ratamestari: Aki Ylänne
 
PlaceRiderHorsePrize money Jumping test
 BreederLineageFaultsTime
1Anna-Julia KontioRio Nuevo20,00 € 
  Royal-W - Lavallo054,57
1Petra RintalaRally II20,00 € 
  Hinault - Maykel058,21
1Petra HeikkinenMirca Iasy F20,00 € 
   060,53
1Annina NordströmAuxine20,00 € 
   057,05
1Christina WallgrenSomeone20,00 € 
  Tuntematon Ori056,65
1Julia EngblomMontana V20,00 € 
  Monsieur x - Pilot056,72
1Sannamari EkolaZafira Alison20,00 € 
  Zacharias - Gelria055,50
1Taru VähämäkiSternschnuppe20,00 € 
  Stakkato - Adlerflügel049,88
1Emmi HallikainenCarlio Z20,00 € 
  Carthago - Latus I054,44
1Rosa PekkarinenChancy20,00 € 
  Chablis 80 - Zeus051,18
1Elettra EngblomUnity20,00 € 
  Hemmingway - Hamlet056,54
1Julia SalmiRia II20,00 € 
  Ribbeck - Monte Carlo I057,82
1Martta KiveläRoosmarijn20,00 € 
  Burggraaf - Ubis055,26
1Katri RoininenProton20,00 € 
  Tuntematon Ori056,63
1Sonja IkonenCash And Flow20,00 € 
  Chasseur II - Saloniki056,79
1Maria KoppatzWithout A Trace D'Ici20,00 € 
  Le Tot De Semilly - Silvio II064,09
1Nina HöglundLivina Nld 177620,00 € 
  Damiro - Pericles xx050,69
1Annika BrandtHennessey20,00 € 
  Heraldik xx - Cinzano057,39
1Tuuli LeivoCornetta 224420,00 € 
  Cornetto - Coronado054,97
1Sonja IkonenLena III20,00 € 
  Dornburg - Melit xx058,06
1Amanda KylmänenLydia M20,00 € 
  Duke - Ludendorff058,96
1Petra RintalaVlam van Millegem20,00 € 
  Capital - Nativio xx061,75
1Krista JaatinenSantha20,00 € 
  Carlino - Nimmerdor052,32
1Pinja KuitunenT Rubertha S20,00 € 
  Mermus R - Voltaire054,93
1Jasmin SeppäläParleur20,00 € 
  Warsteiner - Trofé053,51
1Taru VähämäkiAxa20,00 € 
  Vdl Atlantic - Drossan055,93
1Petra HeikkinenCastle Rock20,00 € 
   055,85
 
28Riikka NenonenTerrarose  
   467,63
28Emmi ParviainenCarrera Z  
  Chellano Z - Bustron460,37
28Emmi HallikainenAthletico  
  Abrax - Gigant457,53
28Suvi SalomaaEvita VII  
  Legendaer I - Literat455,75
28Elena MerivirtaValentino V  
  Sit This One Out xx - Ekstein461,31
28Nina HöglundPatrik  
   455,04
28Fanny HeinonenAmadeo  
  Corradino - Don Juan459,92
28Janni RuotsiT Carla  
  Lennard - Ahorn454,64
28Laura VähäkuopusKönigs Kinder Ks  
  Königin's Sohn Ks 69 - Gigant453,42
28Katriina MelkkiläCountess  
  Contendro I - Arkansas461,11
28Christina SundelinCoolgrange Furisto Lad  
  Furisto - Marktingo457,13
28Annina NordströmNarijke  
   454,57
28Maiju KultanenLaura II  
  Leuthen I - Curacao xx454,89
28Rosa PekkarinenLavendel Ks 2102  
  Landlord - Dacapo458,22
42Jasmi HuunanmaaEscobal  
  Corrado II - Calvados II570,75
42Mari VirkkunenCatmandou  
  Cardento - Trombon571,41
42Aurora KuosaRicarda  
  Ramalgo Z - Top Of Class568,91
45Hassan IberJasmin Des Biez  
   859,52
45Susanna GranrothKronprinz Ks  
  Königin's Sohn Ks 69 - Lavallo865,10
47Valtteri ReilinRiverboy  
  Riverman - Fabulus968,16
48Annikatri AlajärviTequila II  
  Capital - Alcatraz1651,56
49Sanni LahtinenPonticello  
  Piano II - LützowEli. 
49Melissa HietanenBaumann's Lorenzo  
  Lancer II - AarsteinEli. 
49Maiju MyllysRed Rum II  
  Tuntematon OriEli. 
49Karoliina LääperiNea's Nena 2059  
  Placido - FeingauEli. 
49Elmo JankariUnique Cloud  
  Normand - WolfgangEli. 
49Henna HaikkaOskar-E  
  Ettur - PlutarhEli. 
49Daniela TuuriChokolate  
   Eli. 
49Susanna GranrothRekviem II  
  Rang - Ebonit IIRet. 
49Aino AminoffChaya  
  Cartusch - LandadelEli. 
49Maria LiukkonenWynalda  
  Weinberg - Francisco IEli. 
 Seidi KoskinenCatch Me If You Can  
  Chamonix - Koeningspark xx  
 Christelle LittunenLatin Lover  
     
 Maiju HäkkinenPia Ger 1992  
  Pardon - Drako  
 Jasmina NurmiBarma  
  Porman Est - Gimalai xx  
 Jasmin SeppäläPerle II  
  Premium - Leksis  
 Martta KiveläStar Of Socks  
  Voltaire - Aram  
 Jessika PaavilainenShading Bel xx  
  Comiskey Park Ire xx - Schabernack Ger xx  
 Alexiina AhonkiviLove A Lot  
  Cardento - I Love You  
 Ella ElopuroTieza  
  Indoctro - Purioso  
 Sandra JuutilainenSilverbella 2257  
  Carlino - Wisconsin  
 
back to top

Class 4 - Junioreiden SM 1. osakilpailu.
Prix de Ratsukellari
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
69 entries, 56 participants, 13 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Teho Lehtinen
Ratamestari: Aki Ylänne
 
PlaceRiderHorsePrize money PerusrataJump off
 BreederLineageFaultsTimeFaultsTime
1Helena WistCharock100,00 €  
  Caretino - Fantus073,44037,15
2Linda PalinTermeta70,00 €  
   075,36037,73
3Katriina MelkkiläPedro VII50,00 €  
  Prominenz - Gottwalt079,74039,58
4Olli SaalastiDomingo30,00 €  
   083,74045,74
5Anna-Julia KontioRio Nuevo20,00 €  
  Royal-W - Lavallo073,83433,47
6Nina CederbergKiowa Mousse20,00 €  
  Calin Du Plessis - Lagardere II080,12435,74
7Sonja IkonenCash And Flow20,00 €  
  Chasseur II - Saloniki077,90437,66
8Petra HeikkinenTamara20,00 €  
  Murano - Gershwin072,01438,75
9Tomas KivirantaDream Of Me20,00 €  
  Derwisch - Sassnitz080,53439,14
10Mikael WahlmanSpecial Rose Surprise20,00 €  
  Voltaire - Exkurs xx080,69441,54
11Tanja NiemiCarl20,00 €  
  Carthago - Calypso I073,06442,32
12Andrea KuhlefeltTraguardo20,00 €  
  Young Barnaby xx - Tuntematon Ori084,55443,71
13Piia TiainenRakira20,00 €  
  Newton - Barnaul xx085,77446,11
 
14Meeri SipiläinenCruis King Z   
  Cruising - N-Aldato069,00838,18
15Heini PuomilaBallerina Z   
  Baloubet Du Rouet - Quito De Baussy068,41844,73
16Anna-Julia KontioKleopatra Ks 2105   
  Königin's Sohn Ks 69 - Voltaire084,77846,30
17Hassan IberRemington   
  Raphael - Inschallah x469,72  
18Mari LevänenTikarette   
  Faldo - Katell xx470,04  
19Tuuli LeivoCornetta 2244   
  Cornetto - Coronado471,33  
20Joonas OrantaNarah   
  Tuntematon Ori471,75  
21Helena WistAljano's Lady   
  Aljano - Sandro471,95  
22Elina BlomHorsebox Perlana   
  Pablo van Berkenbroe - Codexco474,63  
23Petra HuruOracle   
  Tuntematon Ori475,30  
24Katariina KoivistoTornado IV   
  Haarlem - Zeoliet475,62  
25Annika BrandtHennessey   
  Heraldik xx - Cinzano476,13  
26Aurora BernardPresty 2188   
  Landeur - Naturel479,64  
27Laura HämäläinenI D S Sambuca   
  Lincoln - Fürst Ferdinand480,53  
28Mari CarlsonUrbanus   
  Furore - Saluut480,71  
29Minna HaikkaPylos   
  Turban Rose - Little Boy483,00  
30Mikael WahlmanRowil   
  Inferno - Rigoletto795,86  
31Emma BroändaMir M   
  Castor - Solford xx872,94  
32Petja AhonenSaffier   
  Kenwood - Pele874,87  
33Anna-Julia KontioMidsummer Amour   
  Kansas Nld 86 - Agronom878,52  
34Petra RintalaRally II   
  Hinault - Maykel879,40  
35Laura RantalaRosenstolz   
  Carloni - Athlet Z882,32  
36Olli SaalastiTopaz   
  Robin Z - Hilton xx882,98  
37Amanda KylmänenLydia M   
  Duke - Ludendorff1094,78  
38Emma BroändaBorneo   
  Lucky Light - Stanford1196,81  
39Iida KaikkonenGalway Du Mesnil   
  Tuntematon Ori1198,77  
40Jenna HuhtasaloTemplar   
  Laurenz - 1551 Merano-11278,77  
41Sanna ParonenBay Canto   
  Caledo - San Bernardino xx1299,59  
42Christina WallgrenSomeone   
  Tuntematon Ori1390,15  
43Mikael WahlmanIndigo   
   14108,43  
44Daniela TuuriChokolate   
   Ret.   
44Anna-Kaisa TuunainenCeline   
   Eli.   
44Piia TiainenRatina S   
  Newton - Ahorn ZEli.   
44Elina BlomHorsebox Lycke   
  Robin Z - CeylonRet.   
44Maria LiukkonenWynalda   
  Weinberg - Francisco IEli.   
44Petra RintalaVlam van Millegem   
  Capital - Nativio xxEli.   
44Hanna RintasaloRex III   
  Tuntematon OriEli.   
44Jenni DanielssonRenate   
  Concorde - CasimirEli.   
44Elettra EngblomUnity   
  Hemmingway - HamletEli.   
44Aino AminoffCallidus S   
  Tuntematon OriEli.   
44Karoliina VirtanenLarkhill's Mistress 2048   
  Stanford Swe 89 - Romanus Z 71Eli.   
44Emmi ParviainenCarrera Z   
  Chellano Z - BustronEli.   
44Jasmin SeppäläParleur   
  Warsteiner - TroféEli.   
 
back to top

Class 5 - Avoin luokkiin 6 ja 10b osallistuville
Prix de Wääksyn Kartano
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
29 entries, 19 participants, 5 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Henrik Arle
Ratamestari: Aki Ylänne
 
PlaceRiderHorsePrize money Jumping test
 BreederLineageFaultsTime
1Johanna MikkolaCharel100,00 € 
  Chablis 80 - First De Dangu053,59
2Laura PalmuGoofy G70,00 € 
  Gralsritter - Cavalier056,81
3Tina EkChardonnay50,00 € 
  Chablis 80 - Rigoletto451,99
4Heidi MäkeläVendetta R30,00 € 
  Darco455,43
5Laura NiemeläHallakko On Moon20,00 € 
   455,68
 
6Helka LautamäkiOrman  
  Ircolando - Triton458,44
7Anna-Riikka SulanderLorenzo III  
  Looping - Hill's Double xx458,47
8Hanna-Leena FrimanKoralas  
  Tuntematon Ori1467,91
9Susanna KankaansivuGolden Casino  
  Hilton II Nld 103 - Ulster1468,47
10Petra HeikkinenMirca Iasy F  
   1659,21
11Linda HuvilinnaPapillion  
  Palladium Sov 105 - Bariton1884,16
12Jannika LehtonenBandora  
  Sandro Hit - Granulit1973,77
13Susanna KankaansivuLandino  
   2058,32
14Essi PekkalaDebby  
  Dirano - ColaniEli. 
14Piia ViitanenVinda  
  Valsis - DarvinsEli. 
14Tanita LehtonenSissi 2000  
  Sion - Florino xxEli. 
14Paula NiinikoskiKipling  
  Königin's Sohn Ks 69 - Asferg CykloEli. 
14Piia ViitanenMangust  
  Gordon - OreolEli. 
14Pekka LarsenMountain Horse Royal Flush  
   Eli. 
 Madis NiinemetsAsterix P  
     
 Heidi SäynäjokiAngelus  
  Angard Ger 92 - Panter  
 Madis NiinemetsBandit  
     
 Siiri LahtinenQuito  
  Quinar - Capriccio  
 Jaana MäkeläAdriema Ger 1792  
  Brandenburger - Adamo I  
 Titta JääskeläinenA'Jour-Z  
  A'Khan Z - Woernitz  
 Essi LautalaCaptain Cook  
  Corlando - Ultraschall  
 Susanna KankaansivuDakira  
  Rekisteröimätön Ori - Lepanto  
 Susanna KankaansivuVilleneuve Fee  
  Haarlem - Indoctro  
 Heidi LammiHelena Hallakko  
  Poju - Tuntematon Ori  
 
back to top

Class 6 - Nuorten SM 1. osakilpailu
Prix de Agrimarket
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
15 entries, 11 participants, 4 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Irmeli Heliö-Tapola
Ratamestari: Aki Ylänne
 
PlaceRiderHorsePrize money Jumping test
 BreederLineageKnock downTime
1Minna HaikarainenCarlos150,00 € 
  Cassini I - Calvados II076,38
2Sanna KrögerRallady 2254120,00 € 
  Lincoln - Boston480,20
3Matilda KulkasJalinka V80,00 € 
  Voltaire - Argus080,79
4Catharina EhrnroothChibaletta50,00 € 
  Contender - Caletto I084,54
 
5Minna HaikarainenLittle Fair  
  Almeto Z - Maraton487,20
6Tiia-Riikka VikmanLincoln  
  Laptop - Grenadier1288,88
7Ville PeltokoskiSvaja  
  Tuntematon Ori893,02
8Matilda KulkasSalvina  
   896,90
9Laura PalmuGoofy G  
  Gralsritter - Cavalier4107,40
10Heidi MäkeläVendetta R  
  DarcoRet. 
10Matilda KulkasRegent  
  Voltaire - JoostEli. 
 Jaana MäkeläAdriema Ger 1792  
  Brandenburger - Adamo I  
 Heidi SäynäjokiAngelus  
  Angard Ger 92 - Panter  
 Essi LautalaCaptain Cook  
  Corlando - Ultraschall  
 Ville PeltokoskiNickelson  
     
 
back to top

Equipe - Computer Software