Kangasalan Ratsastajat 11.7.2008 - 13.7.2008
EQUIPE tietojärjestelmä: Viimeisin tuloslista 21.7.2008 lk. 16:12
Luokka 7 - Este 4-5-vuotiaiden racing noviisi
Luokka 8 - Este SM 2. osakilpailu, kategorian II poneille Kategoria 2
Luokka 9 - Este SM 2. osakilpailu, kategorian I poneille Kategoria 1
Luokka 10A - Este Avoin junioricup 2008 osallistuville Kategoria 1 + H
Luokka 10B - Este Avoin amatöörisarjaan osallistuville
Luokka 11 - Este Junioreiden SM 2. osakilpailu
Luokka 12 - Este Nuorten SM 2. osakilpailu

Luokka 7 - Este 4-5-vuotiaiden racing noviisi
Prix de Finlandia Group
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
23 ilmoittautuminen, 18 lähtöä, 5 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Teho Lehtinen
Ratamestari: Aki Ylänne
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoEste
 KasvattajaSukuVirheAika
1Katriina VirtanenWhisper Flamingo22,00 € 
 Kanta-Hämeen RatsastajatCorland - Hemmingway066,51
1Pyry KivikoskiMolenaar's Lobelle22,00 € 
 Tuusulan Ratsastajat ryLogan Brd 104 - G.Ramiro Z062,41
1Anna VilkkiUmera22,00 € 
 Tampereen RatsastusseuraCosimo - Cambridge070,66
1Tiina PirttijokiAmazing Misstake22,00 € 
 Goodwill RidersQuite Easy - Garant062,56
1Jukka-Mikael KoivistoHopkins22,00 € 
 Lahden RatsastajatHilton II Nld 103 - Champ Of Class064,41
1Tanja NiemiQwest22,00 € 
 Siuntion Urheiluratsastajat ryQuintero - Landgraf I066,01
1Tiina PirttijokiRitual22,00 € 
 Goodwill Riders 064,59
1Jukka-Mikael KoivistoCheng Long22,00 € 
 Lahden RatsastajatContender - Quidam De Revel064,33
1Juulia JylasClever-V Z22,00 € 
 Tuomarinkylän Ratsastajat 071,70
 
10Anna SalomaaWiebe  
 Ylöjärven RatsastajatRevenge W - Ulft465,82
10Kaisa LuukkonenChipnoze  
 Niinisalon RatsastajatPoltergeist - Faradas463,78
10Sonja-Maria KorhonenQuite Sweet  
 Tampereen RatsastusseuraQuite Easy - Salut464,25
13Eowen EarliePrix  
 Salon Ratsastusseura ryMobil Su ox Sts - Wes866,19
13Lasse PaakkolaSitano  
 Porvoon MustangTuntematon Ori889,69
13Susanna KankaansivuSprengladung  
 Kangasalan RatsastajatLados Brd - Sandro861,45
16Pasi NurmiKotimäen Carney  
 Kotimäen Ratsastajat ryCaretino - Highvalley Z1271,24
17Kristiina TaimistoWatch Me  
 Loikalan Kartanon Ratsastajat 2191,37
18Arja Uusinarkaus-LahtinenRio Frio  
 Tampereen RatsastusseuraKashaya De Kenzo - LavalloUte. 
 
ylös

Luokka 8 - Este SM 2. osakilpailu, kategorian II poneille Kategoria 2
Prix de Finlandia Group
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
6 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 2 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Pekka Pusa
Ratamestari: Aki Ylänne
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoEste
 KasvattajaSukuVirheAika
1Henriikka HeiskalaConstantinus100,00 € 
 Tampereen RatsastusseuraContus - Tuntematon Ori065,12
2Henna LeivoAmin Dusty Dream70,00 € 
 Uudenmaan HevosurheilijatLaeryds Benson 3 W - Jupiter977,17
 
3Annukka NybergSir Vihtory  
 Tampereen RatsastusseuraIjsselvliedt's Victo - Calerux Comet1270,92
4Kiia TapaniMineforever  
 Korpikylän Ratsastajat ryTuntematon OriUte. 
 
ylös

Luokka 9 - Este SM 2. osakilpailu, kategorian I poneille Kategoria 1
Prix de Finlandia Group
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
21 ilmoittautuminen, 20 lähtöä, 5 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Ratamestari: Aki Ylänne
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoEste
 KasvattajaSukuVirheAika
1Sara KallioniemiWellness Powergirl100,00 € 
 Kanta-Hämeen RatsastajatFs Pavarotti - Vento067,76
2Jasmi HuunanmaaMidnight Moscan70,00 € 
 Porin Ratsastajat ryMambo Moscan - Gigolo071,93
3Emilie De La ChapellePark Benjamin50,00 € 
 Nevaksen Ratsastajat ryAshfield Festy - Mervyn Pookhaun073,68
4Pirita PetäjäPiccola30,00 € 
 Kotimäen Ratsastajat ryPrincipal Boy - Nalet ox075,08
5Tuuli LeivoAdalmina's Secret25,00 € 
 Uudenmaan HevosurheilijatTuntematon Ori - Tuntematon Ori465,54
 
6Sara KallioniemiLeonardo Davinzi  
 Kanta-Hämeen RatsastajatTuntematon Ori468,38
7Anna-Elisa OrajärviRuskelan Filadelfia  
 Meri-Lapin Ratsastajat ryFenix Se ox - Silverlea Flash Harr470,20
8Melissa HietanenLisette  
 Tuusulan Ratsastajat ryLjupin - Temp470,92
9Riikka NenonenLovely Leonie  
 Vesilahden Seudun RatsastajatSeiron - Lancer II873,49
10Antonia HartwallGoldbles V.Graaf Janshof  
 HusaariratsastajatCarna Gold - Sticky874,12
11Hassan IberCloonahinch Brave Smokey  
 Ylöjärven RatsastajatSmokey Finn - Calla Boy876,31
12Jenny TuuriMunsboro Cecily  
 Väst-Nylands RyttareTuntematon Ori1279,01
13Amanda SjöblomKlockas Zorayah 522 NF  
 Cool RidersPeveril Providence 1 - Merrie MasterUte. 
13Rebecca LindebladKlockas Amiral  
 Riding Club CavalorRicardo Zaccardi 15 - Merrie MasterUte. 
13Nita RaiskioVancouver  
 Tampereen RatsastusseuraVulkan - NeckarUte. 
13Maria KoppatzRuubik  
 Lounais-Espoon RatsastajatRosett - ToorUte. 
13Tarleena RaatikainenPersico  
 Etelä-Pohjanmaan Urh.RatsastajMolenhorn's Pasja - Nico The ChampUte. 
13Julia EngblomJack Of Clubs  
 Melkkilän RatsastajatRicardo Zaccardi 15 - Merrie MarmaladeUte. 
13Jenni EloT-Susi  
 Kotimäen Ratsastajat ryAlcazar N - Ei Hyväksytty OriUte. 
13Rebecca LindebladHektor Finn  
 Riding Club Cavalor Utg. 
 
ylös

Luokka 10A - Este Avoin junioricup 2008 osallistuville Kategoria 1 + H
Prix de Bob&Piaffe
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
82 ilmoittautuminen, 70 lähtöä, 15 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Ari Eriksson
Ratamestari: Aki Ylänne
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoVaihe IVaihe II
 KasvattajaSukuVirheAikaVirheAika
1Rosa PekkarinenChancy120,00 €  
 Kuopion RatsastajatChablis 80 - Zeus046,31029,14
2Amanda KylmänenLydia M100,00 €  
 Ratsastusseura OrkDuke - Ludendorff052,33029,23
3Katri RoininenProton70,00 €  
 Pikku Pihlajan RatsastajatTuntematon Ori053,26031,61
4Krista JaatinenSantha40,00 €  
 Koljonvirran RatsastajatCarlino - Nimmerdor051,07033,93
5Taru VähämäkiAxa25,00 €  
 Lounais-Hämeen RatsastajatVdl Atlantic - Drossan053,27034,52
6Annina NordströmNarijke25,00 €  
 Ratsastusseura Tampajan Torped 051,67035,88
7Riikka NenonenTerrarose25,00 €  
 Vesilahden Seudun Ratsastajat 055,90036,15
8Sannamari EkolaZafira Alison25,00 €  
 Urheilurats.Seura Tammer RiderZacharias - Gelria055,66036,53
9Christina WallgrenSomeone25,00 €  
 Riding Club CavalorTuntematon Ori053,02036,86
10Jenni DanielssonRenate25,00 €  
 Väst-Nylands RyttareConcorde - Casimir054,38038,91
11Rosa PekkarinenLavendel Ks 210225,00 €  
 Kuopion RatsastajatLandlord - Dacapo054,75039,04
12Pinja KuitunenT Rubertha S25,00 €  
 Auranmaan RatsastajatMermus R - Voltaire054,24040,55
13Piia TiainenRatina S25,00 €  
 Salon Ratsastusseura ryNewton - Ahorn Z049,78042,40
14Katriina MelkkiläCountess25,00 €  
 Melkkilän RatsastajatContendro I - Arkansas055,21043,03
15Martta KiveläRoosmarijn25,00 €  
 Tahkovuori Riders ryBurggraaf - Ubis052,38432,34
 
16Janni RuotsiT Carla   
 Kuopion RatsastajatLennard - Ahorn050,24433,36
17Nina HöglundLivina Nld 1776   
 Ratsastusseura Tampajan TorpedDamiro - Pericles xx051,63435,22
18Sanna ParonenBay Canto   
 Etelä-Kymen UrheiluratsastajatCaledo - San Bernardino xx056,30436,80
19Aurora KuosaRicarda   
 Kangasalan RatsastajatRamalgo Z - Top Of Class049,83437,96
20Petra HeikkinenCastle Rock   
 Pohjois-Karjalan Urheiluratsas 054,29549,28
21Heini PuomilaJessie   
 Sydän Hämeen Ratsastajat rySilverlea Spiderman - Sky High049,13833,21
22Pasi NurmiWiebke II   
 Kotimäen Ratsastajat ryClintino - Sandro054,14838,05
23Daniela TuuriChokolate   
 Väst-Nylands Ryttare 061,02964,53
24Maria KoppatzWithout A Trace D'Ici   
 Lounais-Espoon RatsastajatLe Tot De Semilly - Silvio II057,061172,07
25Hanna RintasaloRex III   
 Etelä-Pohjanmaan Urh.RatsastajTuntematon Ori054,56Ute. 
25Annina NordströmAuxine   
 Ratsastusseura Tampajan Torped 056,60Ute. 
27Valtteri ReilinRiverboy   
 Ylöjärven RatsastajatRiverman - Fabulus450,48  
28Laura VähäkuopusKönigs Kinder Ks   
 Riihimäen RatsastajatKönigin's Sohn Ks 69 - Gigant451,12  
29Ida-Sofia LeinoLacarno   
 Etelä-Pohjanmaan Urh.RatsastajLanciano - Alcazar451,28  
30Sara SlotteCaretino   
 Kaarinan Kenttäratsastajat KakCorleone - Capitano451,47  
31Jenna HuhtasaloTemplar   
 Porin Ratsastajat ryLaurenz - 1551 Merano-1454,77  
32Emmi HallikainenCarlio Z   
 Ääneseudun Ratsastajat ryCarthago - Latus I455,80  
33Aurora BernardPresty 2188   
 Porvoon MustangLandeur - Naturel456,66  
34Katriina VirtanenWhisper Flamingo   
 Kanta-Hämeen RatsastajatCorland - Hemmingway461,08  
35Jasmi HuunanmaaEscobal   
 Porin Ratsastajat ryCorrado II - Calvados II668,38  
36Elettra EngblomUnity   
 Hattel Riders ryHemmingway - Hamlet670,16  
37Ida-Sofia LeinoMillenium   
 Etelä-Pohjanmaan Urh.RatsastajTuntematon Ori771,76  
38Susanna GranrothKronprinz Ks   
 Laajavuoren RatsukotKönigin's Sohn Ks 69 - Lavallo844,71  
39Taru VähämäkiSternschnuppe   
 Lounais-Hämeen RatsastajatStakkato - Adlerflügel848,30  
40Maiju MyllysRed Rum II   
 Hubertusseura ryTuntematon Ori852,31  
41Emmi HallikainenAthletico   
 Ääneseudun Ratsastajat ryAbrax - Gigant853,86  
42Christina SundelinCoolgrange Furisto Lad   
 Nevaksen Ratsastajat ryFuristo - Marktingo854,36  
43Petra HeikkinenMirca Iasy F   
 Pohjois-Karjalan Urheiluratsas 857,86  
44Katrin JokinenRuskelan Gagarin   
 Kotimäen Ratsastajat ryFenix Se ox - Gruzin 65858,45  
45Julia EngblomMontana V   
 Melkkilän RatsastajatMonsieur x - Pilot875,50  
46Julia SalmiRia II   
 Lappeenrannan Seudun RatsastajRibbeck - Monte Carlo I966,67  
47Aino AminoffCallidus S   
 Tampereen RatsastusseuraTuntematon Ori1172,89  
48Maiju KultanenLaura II   
 Hubertusseura ryLeuthen I - Curacao xx1253,80  
49Nina HöglundPatrik   
 Ratsastusseura Tampajan Torped 1275,63  
50Jenna LeinoEscala   
 Nevaksen Ratsastajat ryEscudo I - Baier1276,09  
51Jasmin SeppäläParleur   
 Tampereen RatsastusseuraWarsteiner - Trofé1364,99  
52Hassan IberJasmin Des Biez   
 Ylöjärven Ratsastajat 1366,24  
53Petra RintalaVlam van Millegem   
 Cool RidersCapital - Nativio xx1467,49  
54Maria LiukkonenWynalda   
 Ypäjän Ratsastajat ryWeinberg - Francisco I1644,30  
55Annikatri AlajärviTequila II   
 Tampereen RatsastusseuraCapital - Alcatraz1654,67  
56Maiju HäkkinenPia Ger 1992   
 Pohjois-Päijänteen RatsastajatPardon - Drako1870,31  
57Susanna GranrothRekviem II   
 Laajavuoren RatsukotRang - Ebonit II2056,16  
58Elena MerivirtaValentino V   
 Salon Ratsastusseura rySit This One Out xx - Ekstein2579,23  
59Henriikka HeiskalaFriendly Face   
 Tampereen RatsastusseuraTuntematon OriUte.   
59Jenni RuotsiWindy Twinkle   
 Kuopion RatsastajatTuntematon Ori - Tuntematon OriUte.   
59Emmi ParviainenCarrera Z   
 Kanta-Hämeen RatsastajatChellano Z - BustronUte.   
59Elmo JankariUnique Cloud   
 Turun RatsastajatNormand - WolfgangUte.   
59Suvi SalomaaEvita VII   
 Ylöjärven RatsastajatLegendaer I - LiteratUte.   
59Sonja IkonenLena III   
 Punametsän RatsastajatDornburg - Melit xxUte.   
59Roosa SälliläNintendo   
 Kotkan Ratsastajat ryGaribaldi - Vilgora xxUte.   
59Anu MäkinenStregaa x   
 Jokelan RatsastajatStrong Statement xx - Eknathon oxUte.   
59Fanny HeinonenAmadeo   
 Salon Ratsastusseura ryCorradino - Don JuanUte.   
59Mari VirkkunenCatmandou   
 Riding Club CavalorCardento - TrombonUte.   
59Sanni LahtinenPonticello   
 Kangasalan RatsastajatPiano II - LützowUte.   
59Melissa HietanenBaumann's Lorenzo   
 Tuusulan Ratsastajat ryLancer II - AarsteinUte.   
 
ylös

Luokka 10B - Este Avoin amatöörisarjaan osallistuville
Brix de Kangasalan Sanomat
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
48 ilmoittautuminen, 34 lähtöä, 8 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Ari Eriksson
Ratamestari: Aki Ylänne
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoVaihe IVaihe II
 KasvattajaSukuVirheAikaVirheAika
1Tina EkChardonnay120,00 €  
 Porvoon MustangChablis 80 - Rigoletto053,27034,63
2Veera TanilaCyrus100,00 €  
 Urheilurats.Seura Tammer RiderCandillo - Alcatraz051,76037,60
3Linda HuvilinnaPapillion70,00 €  
 Tuusulan Ratsastajat ryPalladium Sov 105 - Bariton054,55037,74
4Veera TanilaSantos40,00 €  
 Urheilurats.Seura Tammer RiderSantini - Watzmann053,01037,91
5Jannika LehtonenBandora25,00 €  
 Hattel Riders rySandro Hit - Granulit052,19045,87
6Veera TanilaLennard25,00 €  
 Urheilurats.Seura Tammer RiderLennon - Zuenftiger xx052,47437,74
7Helka LautamäkiOrman25,00 €  
 Urheilurats.Seura Tammer RiderIrcolando - Triton056,24438,47
8Johanna MikkolaCharel25,00 €  
 Lohjan RatsastajatChablis 80 - First De Dangu050,91838,76
 
9Tanita LehtonenSissi 2000   
 Turun RatsastajatSion - Florino xx450,90  
10Maiju TamminenLa Comtesse   
 Riihimäen RatsastajatLe Grand II - Zeus451,08  
11Kaisa NykänenSun Rose   
 Jokelan RatsastajatSun Son - Saturn453,17  
12Tiia RantanenCornwall   
 Tampereen RatsastusseuraCarthago - Cor De La Bryere454,08  
13Heidi KorppooBalt-Lira   
 Urheilurats.Seura Tammer RiderLakmus - Saucejs454,80  
14Madis NiinemetsAsterix P   
 Estonia 455,17  
15Anna VilkkiLiberii   
 Tampereen RatsastusseuraTuntematon Ori457,67  
16Anna-Riikka SulanderLorenzo III   
 Kangasalan RatsastajatLooping - Hill's Double xx458,92  
17Kati HautamäkiKairouan   
 Riding Club CavalorCaritas - Apollonios xx564,30  
18Siiri LahtinenQuito   
 Tampereen RatsastusseuraQuinar - Capriccio667,67  
19Laura NiemeläHallakko On Moon   
 Estonia 667,85  
20Heidi MäkeläVendetta R   
 Tampereen RatsastusseuraDarco772,18  
21Tom HägglundTwister   
 Porvoon Mustang 854,51  
22Linda MontonenSo Unique K   
 Urheilurats.Seura Tammer RiderMr Blue - Triton854,97  
23Kaisa JormalainenSenator van De Brandkreek   
 Hyvinkään RatsastajatBoy De La Barre II - Jazz877,17  
24Emma VehniäChantal H   
 Alavuden RatsastajatCordoba - Drosselklang1068,24  
25Harri NordströmLucky Lex   
 Ratsastusseura Tampajan Torped 1255,98  
26Essi PekkalaDebby   
 Hollolan RatsastajatDirano - Colani1468,33  
27Madis NiinemetsBandit   
 Estonia 2056,06  
28Lasse PaakkolaFriesenland   
 Porvoon MustangLandfriese II - Friesenstern2076,08  
29Piia ViitanenVinda   
 Kangasalan RatsastajatValsis - DarvinsUte.   
29Hanna-Leena FrimanKoralas   
 Jyvässeudun Ratsukot ryTuntematon OriUte.   
29Anna ViljakkaLamaro   
 Kangasalan RatsastajatLear - RandazzoUte.   
29Piia ViitanenMangust   
 Kangasalan RatsastajatGordon - OreolUte.   
29Pekka LarsenMountain Horse Royal Flush   
 Raision Ratsastajat Ute.   
29Kati HautamäkiYo-Yo Z   
 Riding Club CavalorVelusinus R - Come OnUte.   
 
ylös

Luokka 11 - Este Junioreiden SM 2. osakilpailu
Prix de Ratsukellari
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
55 ilmoittautuminen, 41 lähtöä, 10 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Henrik Arle
Ratamestari: Aki Ylänne
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoEste
 KasvattajaSukuVirheAika
1Mari LevänenTikarette170,00 € 
 Hollolan RatsastajatFaldo - Katell xx076,07
2Nina CederbergKiowa Mousse120,00 € 
 Siuntion Urheiluratsastajat ryCalin Du Plessis - Lagardere II077,91
3Heini PuomilaBallerina Z85,00 € 
 Sydän Hämeen Ratsastajat ryBaloubet Du Rouet - Quito De Baussy472,08
4Meeri SipiläinenCruis King Z60,00 € 
 Lehtimäen RatsastajatCruising - N-Aldato474,05
5Petra HeikkinenTamara40,00 € 
 Pohjois-Karjalan UrheiluratsasMurano - Gershwin475,46
6Petra HuruOracle40,00 € 
 Porin Ratsastajat ryTuntematon Ori475,84
7Elina BlomHorsebox Perlana40,00 € 
 Tampereen RatsastusseuraPablo van Berkenbroe - Codexco477,13
8Laura HämäläinenI D S Sambuca40,00 € 
 Jyvässeudun Ratsukot ryLincoln - Fürst Ferdinand478,90
9Tomas KivirantaDream Of Me40,00 € 
 Tuusulan Ratsastajat ryDerwisch - Sassnitz683,97
10Tuuli LeivoCornetta 224440,00 € 
 Uudenmaan HevosurheilijatCornetto - Coronado873,33
 
11Emma BroändaMir M  
 Kokkolan Urheilu RatsastajatCastor - Solford xx876,09
12Sonja IkonenCash And Flow  
 Punametsän RatsastajatChasseur II - Saloniki877,52
13Mikael WahlmanIndigo  
 Korpikylän Ratsastajat ry 878,07
14Tanja NiemiCarl  
 Siuntion Urheiluratsastajat ryCarthago - Calypso I878,81
15Amanda KylmänenLydia M  
 Ratsastusseura OrkDuke - Ludendorff1274,17
16Linda PalinTermeta  
 Ypäjän Ratsastajat ry 1276,77
17Mari CarlsonUrbanus  
 Lahden RatsastajatFurore - Saluut1380,24
18Mikael WahlmanRowil  
 Korpikylän Ratsastajat ryInferno - Rigoletto1395,49
19Minna HaikkaPylos  
 Kangasalan RatsastajatTurban Rose - Little Boy1484,35
20Piia TiainenRakira  
 Salon Ratsastusseura ryNewton - Barnaul xx1485,49
21Anna-Julia KontioKleopatra Ks 2105  
 Tampereen RatsastusseuraKönigin's Sohn Ks 69 - Voltaire1486,62
22Olli SaalastiDomingo  
 Lounais-Espoon Ratsastajat 15104,26
23Hassan IberRemington  
 Ylöjärven RatsastajatRaphael - Inschallah x1782,48
24Aurora BernardPresty 2188  
 Porvoon MustangLandeur - Naturel1796,15
25Andrea KuhlefeltTraguardo  
 Poni-Haan RatsastajatYoung Barnaby xx - Tuntematon Ori17111,30
26Anna-Julia KontioMidsummer Amour  
 Tampereen RatsastusseuraKansas Nld 86 - Agronom1886,13
27Helena WistAljano's Lady  
 Lohjan RatsastajatAljano - Sandro1989,90
28Katriina MelkkiläPedro VII  
 Melkkilän RatsastajatProminenz - Gottwalt2894,09
29Emma BroändaBorneo  
 Kokkolan Urheilu RatsastajatLucky Light - StanfordUte. 
29Olli SaalastiTopaz  
 Lounais-Espoon RatsastajatRobin Z - Hilton xxUte. 
29Joonas OrantaNarah  
 Salon Ratsastusseura ryTuntematon OriUte. 
29Iida KaikkonenGalway Du Mesnil  
 Ratsastusseura Win WinTuntematon OriUtg. 
29Mikael WahlmanSpecial Rose Surprise  
 Korpikylän Ratsastajat ryVoltaire - Exkurs xxUte. 
29Petra RintalaRally II  
 Cool RidersHinault - MaykelUte. 
29Helena WistCharock  
 Lohjan RatsastajatCaretino - FantusUte. 
29Jenna HuhtasaloTemplar  
 Porin Ratsastajat ryLaurenz - 1551 Merano-1Ute. 
29Anna-Julia KontioRio Nuevo  
 Tampereen RatsastusseuraRoyal-W - LavalloUte. 
29Laura RantalaRosenstolz  
 Tampereen RatsastusseuraCarloni - Athlet ZUte. 
29Annika BrandtHennessey  
 Salon Ratsastusseura ryHeraldik xx - CinzanoUte. 
29Katariina KoivistoTornado IV  
 Kauniaisten Ratsastajat - GranHaarlem - ZeolietUte. 
29Elina BlomHorsebox Lycke  
 Tampereen RatsastusseuraRobin Z - CeylonUte. 
 
ylös

Luokka 12 - Este Nuorten SM 2. osakilpailu
Prix de Agrimarket
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
11 ilmoittautuminen, 7 lähtöä, 3 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Ari Eriksson
Ratamestari: Aki Ylänne
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoEste
 KasvattajaSukuVirheAika
1Minna HaikarainenLittle Fair250,00 € 
 Riding Team Nuuksio RtnAlmeto Z - Maraton073,27
2Catharina EhrnroothChibaletta170,00 € 
 Suomen KenttäratsastusseuraContender - Caletto I890,19
3Minna HaikarainenCarlos125,00 € 
 Riding Team Nuuksio RtnCassini I - Calvados II1378,05
 
4Matilda KulkasJalinka V  
 Tampereen RatsastusseuraVoltaire - Argus1482,67
5Ville PeltokoskiSvaja  
 Oulun UrheiluratsastajatTuntematon Ori1881,11
6Tiia-Riikka VikmanLincoln  
 Ypäjän Ratsastajat ryLaptop - Grenadier2074,37
7Sanna KrögerRallady 2254  
 Ratsastusseura PikadoritLincoln - Boston2177,86
 
ylös

Equipe - Datasystem för ridsport