Class 13 - Hevoshullu Ponicup Kategoria 2
Prix de Hevoshullu
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
17 entries, 15 participants, 4 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Krista Heliö
Ratamestari: Aki Ylänne
 
PlaceRiderHorsePrize money Vaihe IVaihe II
 BreederLineageFaultsTimeVirheAika
1Sani SipiläinenV.V.Konrad80,00 €  
  Papillon - Baldor038,65034,90
2Nelli PajuharjuBlankert50,00 €  
  Tuntematon Ori041,69036,62
3Mikael WahlmanKouros30,00 €  
  Kantje's Ronaldo - Achterhoeks King046,48037,15
4Emma KärkkäinenChokotoff20,00 €  
  Tuntematon Ori042,18039,10
 
5Miisa PulkkanenJ.N.Jaromic   
  Piran Pol - Bohemo Pascha 5 W045,46040,22
6Jenna YrjövuoriKom Alfonzo   
  Al Jawf Se ox Sts - Hedlanda Gay Wonder039,44836,86
7Kiia TapaniMineforever   
  Tuntematon Ori438,85  
8Annukka NybergComet Golden Heart   
  Richard Lion-Heart 1 - Priory Polish 3 NF441,89  
9Milka KivikoskiV.K.Milla   
  Bazuun Swe 22 NF - Plovvangs Prix 11 NF452,79  
10Kia DanielsbackaDaygana   
  Durello - Nantano768,65  
11Jenni HauhiaTuisku 486 NF   
  Hedlanda Meteor 5 NF - Ashurst WonderEli.   
11Miinaliisa KairaGlenkeen Jackpot   
  Tuntematon OriEli.   
11Vilhelmina MäkkyläLacosta   
  Tuntematon OriEli.   
11Annina SivénSiltasaaren Chimpanz   
  Hedlanda Gay Wonder - Burton StarlightEli.   
11Jenny HaapaSchecki II   
  Tuntematon OriEli.   
 
back to top

Class 14 - SM 3. osakilpailu, kategorian II poneille Kategoria 2
Prix de Finlandia Group
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
6 entries, 3 participants, 1 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Krista Heliö
Ratamestari: Aki Ylänne
 
PlaceRiderHorsePrize money Round 1Round 2 
 BreederLineageFaultsTimeFaultsTimeTotal
1Henriikka HeiskalaConstantinus100,00 €   
  Contus - Tuntematon Ori073,96045,980
 
2Henna LeivoAmin Dusty Dream    
  Laeryds Benson 3 W - Jupiter180,01047,701
3Annukka NybergSir Vihtory    
  Ijsselvliedt's Victo - Calerux Comet074,00444,484
 
back to top

Class 15 - SM 3. osakilpailu, kategorian I poneille Kategoria 1
Prix de Finlandia Group
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
19 entries, 13 participants, 4 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Ari Eriksson
Ratamestari: Aki Ylänne
 
PlaceRiderHorsePrize money Round 1Round 2 
 BreederLineageFaultsTimeFaultsTimeTotal
1Tuuli LeivoAdalmina's Secret100,00 €   
  Tuntematon Ori - Tuntematon Ori067,89048,980
2Riikka NenonenLovely Leonie70,00 €   
  Seiron - Lancer II579,48055,815
3Sara KallioniemiWellness Powergirl50,00 €   
  Fs Pavarotti - Vento468,11450,338
4Melissa HietanenLisette30,00 €   
  Ljupin - Temp871,01051,988
 
5Julia EngblomJack Of Clubs    
  Ricardo Zaccardi 15 - Merrie Marmalade874,21455,1812
6Jenny TuuriMunsboro Cecily    
  Tuntematon Ori875,44850,9716
7Emilie De La ChapellePark Benjamin    
  Ashfield Festy - Mervyn Pookhaun871,90853,8516
8Sara KallioniemiLeonardo Davinzi    
  Tuntematon Ori071,94N.P.  
9Pirita PetäjäPiccola    
  Principal Boy - Nalet ox1084,11N.P.  
10Hassan IberCloonahinch Brave Smokey    
  Smokey Finn - Calla BoyEli.    
10Anna-Elisa OrajärviRuskelan Filadelfia    
  Fenix Se ox - Silverlea Flash HarrEli.    
10Antonia HartwallGoldbles V.Graaf Janshof    
  Carna Gold - StickyEli.    
10Jasmi HuunanmaaMidnight Moscan    
  Mambo Moscan - GigoloEli.    
 
back to top

Class 16 - Junioreiden SM 3. osakilpailu
Prix de Ratsukellari
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
52 entries, 23 participants, 6 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Estetuomari: Pekka Pusa
Ratamestari: Aki Ylänne
 
PlaceRiderHorsePrize money Round 1Round 2 
 BreederLineageFaultsTimeFaultsTimeTotal
1Tanja NiemiCarl250,00 €   
  Carthago - Calypso I082,21055,160
2Tuuli LeivoCornetta 2244170,00 €   
  Cornetto - Coronado078,51451,734
3Linda PalinTermeta125,00 €   
   081,02452,844
4Mari LevänenTikarette90,00 €   
  Faldo - Katell xx475,72449,368
5Petra HuruOracle60,00 €   
  Tuntematon Ori482,51453,658
6Meeri SipiläinenCruis King Z60,00 €   
  Cruising - N-Aldato078,531063,4410
 
7Sonja IkonenCash And Flow    
  Chasseur II - Saloniki481,73852,8812
8Katriina MelkkiläPedro VII    
  Prominenz - Gottwalt083,501253,2212
9Laura HämäläinenI D S Sambuca    
  Lincoln - Fürst Ferdinand484,37855,1012
10Andrea KuhlefeltTraguardo    
  Young Barnaby xx - Tuntematon Ori491,33959,1413
11Mari CarlsonUrbanus    
  Furore - Saluut484,131255,9816
12Heini PuomilaBallerina Z    
  Baloubet Du Rouet - Quito De Baussy476,491466,7318
13Nina CederbergKiowa Mousse    
  Calin Du Plessis - Lagardere II888,631254,6120
14Petra HeikkinenTamara    
  Murano - Gershwin877,921568,0323
15Tomas KivirantaDream Of Me    
  Derwisch - Sassnitz1686,65854,3724
16Piia TiainenRakira    
  Newton - Barnaul xx2084,97N.P.  
17Iida KaikkonenGalway Du Mesnil    
  Tuntematon Ori24108,04N.P.  
18Amanda KylmänenLydia M    
  Duke - LudendorffEli.    
18Mikael WahlmanIndigo    
   Eli.    
18Hassan IberRemington    
  Raphael - Inschallah xEli.    
18Emma BroändaMir M    
  Castor - Solford xxEli.    
18Olli SaalastiDomingo    
   Eli.    
18Elina BlomHorsebox Perlana    
  Pablo van Berkenbroe - CodexcoEli.    
 
back to top

Class 16b - SM juniorit Mitalliuusinta hopea
2 entries, 2 participants
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Estetuomari: Pekka Pusa
Ratamestari: Aki Ylänne
 
PlaceRiderHorsePrize money PerusrataJump off
 BreederLineageFaultsTimeFaultsTime
 
1Mari LevänenTikarette   
  Faldo - Katell xx442,90  
2Linda PalinTermeta   
   838,18  
 
back to top

Class 17 - Nuorten SM 3. osakilpailu
Prix de Agrimarket
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
11 entries, 6 participants, 2 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Ratamestari: Aki Ylänne
 
PlaceRiderHorsePrize money Round 1Round 2 
 BreederLineageFaultsTimeFaultsTimeTotal
1Minna HaikarainenLittle Fair250,00 €   
  Almeto Z - Maraton1492,17451,3818
2Catharina EhrnroothChibaletta200,00 €   
  Contender - Caletto I880,831253,0720
 
3Ville PeltokoskiSvaja    
  Tuntematon Ori2082,241252,6432
4Sanna KrögerRallady 2254    
  Lincoln - Boston2485,15855,3132
5Matilda KulkasJalinka V    
  Voltaire - Argus24103,66857,1332
6Tiia-Riikka VikmanLincoln    
  Laptop - Grenadier2078,892853,1248
 
back to top

Class 18 - Avoin 120cm Kategoria 1 + H
Prix de Hyvinkään Hevossairaala
Kangasalan Ratsastajat
SM-kilpailut 11.-13.07.2008
65 entries, 43 participants, 10 Sijoittuu
Prize Money
Pj. tuomari: Henrik Arle
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Ratamestari: Aki Ylänne
 
PlaceRiderHorsePrize money Vaihe IVaihe II
 BreederLineageFaultsTimeVirheAika
1Annina NordströmNarijke120,00 €  
   052,15037,53
2Tiina PirttijokiKemina100,00 €  
  Königin's Sohn Ks 69 - Tuntematon Ori052,00039,16
3Julia EngblomMontana V70,00 €  
  Monsieur x - Pilot053,16039,63
4Anna-Riikka SulanderLorenzo III40,00 €  
  Looping - Hill's Double xx056,75039,79
5Matilda KulkasRecita25,00 €  
  Camposanto - Lavallo057,37041,77
6Laura NiemeläHallakko On Moon25,00 €  
   054,09441,56
7Annina NordströmAuxine25,00 €  
   054,33442,05
8Madis NiinemetsAsterix P25,00 €  
   053,98446,82
9Martta KiveläRoosmarijn25,00 €  
  Burggraaf - Ubis454,18  
10Pinja KuitunenT Rubertha S25,00 €  
  Mermus R - Voltaire454,39  
 
11Veera TanilaCyrus   
  Candillo - Alcatraz454,73  
12Essi PekkalaDebby   
  Dirano - Colani454,95  
13Christina SundelinCoolgrange Furisto Lad   
  Furisto - Marktingo455,11  
14Emmi HallikainenCarlio Z   
  Carthago - Latus I564,48  
15Nina HöglundLivina Nld 1776   
  Damiro - Pericles xx772,05  
16Rosa PekkarinenLavendel Ks 2102   
  Landlord - Dacapo850,36  
17Emmi HallikainenAthletico   
  Abrax - Gigant850,81  
18Veera TanilaSantos   
  Santini - Watzmann856,22  
19Katriina MelkkiläCountess   
  Contendro I - Arkansas860,12  
20Matilda KulkasSalvina   
   861,35  
21Nina HöglundPatrik   
   876,14  
22Veera TanilaLennard   
  Lennon - Zuenftiger xx876,84  
23Anna VilkkiLiberii   
  Tuntematon Ori964,31  
24Jasmi HuunanmaaEscobal   
  Corrado II - Calvados II966,96  
25Linda HuvilinnaPapillion   
  Palladium Sov 105 - Bariton1172,76  
26Piia ViitanenVinda   
  Valsis - Darvins1253,70  
27Maria LiukkonenWynalda   
  Weinberg - Francisco I1259,87  
28Anna-Julia KontioRio Nuevo   
  Royal-W - Lavallo1277,73  
29Susanna GranrothKronprinz Ks   
  Königin's Sohn Ks 69 - Lavallo2055,09  
30Madis NiinemetsBandit   
   2057,57  
31Rebecca LindebladKlockas Amiral   
  Ricardo Zaccardi 15 - Merrie MasterEli.   
31Tiina ViljamaaLeander   
  Tuntematon OriEli.   
31Katrin JokinenRuskelan Gagarin   
  Fenix Se ox - Gruzin 65Eli.   
31Sonja IkonenLena III   
  Dornburg - Melit xxEli.   
31Tanita LehtonenSissi 2000   
  Sion - Florino xxEli.   
31Rosa PekkarinenChancy   
  Chablis 80 - ZeusEli.   
31Sannamari EkolaZafira Alison   
  Zacharias - GelriaEli.   
31Siiri LahtinenQuito   
  Quinar - CapriccioEli.   
31Maiju HäkkinenPia Ger 1992   
  Pardon - DrakoEli.   
31Aurora KuosaRicarda   
  Ramalgo Z - Top Of ClassEli.   
31Karoliina LääperiNea's Nena 2059   
  Placido - FeingauEli.   
31Roosa SälliläNintendo   
  Garibaldi - Vilgora xxEli.   
31Hanna-Leena FrimanKoralas   
  Tuntematon OriEli.   
 
back to top

Equipe - Computer Software