Kangasalan Ratsastajat 16.5.2009
EQUIPE tietojärjestelmä: Viimeisin lähtölista 15.5.2009 lk. 8:43:
Luokka 1 - Koulu Helppo C:1. 2000
Luokka 2a - Koulu Helppo B:3 2009 Kategoria 2 + 1 + H
Luokka 2b - Koulu Helppo B:3 2009 Kategoria 2 + 1 + H
Luokka 3 - Koulu FEI World Dressage Challange-test B 2001 Kategoria 2 + 1 + H
Luokka 4 - Koulu Vaativa B:2, 2009
Luokka 5a - Koulu Hel B, K.N.Spec 2009 -HHPC Kategoria 2 + 1
Luokka 5b - Koulu Hel B, K.N.Spec 2009 -HHPC

Luokka 1 - Koulu Helppo C:1. 2000 Alustava
17 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Elina Thomander
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Tuomari C: Minna Leppänen
Tuomari M: Päivi Kokko
 
LähtönroRatsastajaHevonen
LähtöaikaKasvattajaSuku 
1Nina IivonenVälkkeen Loiste
09:00Tuntematon  
2Heidi SoikkeliSumu
 Kangasalan Ratsastajat  
3Anette KinnarinenKarmena
 Kangasalan Ratsastajat  
4Emilia IkolaGilbor
 Tuntematon  
5Saara UusitaloErnestico
 Kangasalan RatsastajatDonaukaiser 121 - Illit 
6Ida SalakkaRoseberry
 Kangasalan RatsastajatRobinsson - Pyrrhus III 59 
7Reija VähätaloHalla-Ukko
 Kangasalan RatsastajatPilven Poika - Viete 
8Tanja KorhonenHoonika
 Kangasalan RatsastajatHoonar - Hürgo 
9Johanna AnttilaDarina
10:01Tuntematon  
10Katariina VälikangasPatsy
 Tuntematon  
11Lotta NikkiläJuku II
 Kangasalan Ratsastajat  
12Sanna SaanilahtiTelllu
 Kangasalan Ratsastajat  
13Helena SeppäläSnow White
 Tuntematon  
14Heini PiitulainenGucchi Rush
 Kangasalan Ratsastajat  
15Pirkko RiepponenAgasia
 Kangasalan Ratsastajat  
16Henna KatajamaaSidneijs
 Tuntematon  
17Arttu KotilainenDuets
10:57Kangasalan RatsastajatTuntematon Ori 
 
ylös

Luokka 2a - Koulu Helppo B:3 2009 Kategoria 2 + 1 + H Alustava
28 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Elina Thomander
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Tuomari C: Irene Valo
Tuomari M: Eeva Kaartinen
 
LähtönroRatsastajaHevonen
LähtöaikaKasvattajaSukuHevosnro
1Niina PusaHrupkaja
09:00Tallitiimi Tt ryHof xx - Plank xx42
2Wilma RönkäV.K.Julia
 Tampereen RatsastusseuraPlovvangs Prix 11 NF - Springtime af Ulrich106
3Emilia TalvioZinder
 Kangasalan RatsastajatTropik Su ox - Tuntematon Ori125
4Virpi LepolaHurran Toivo
 Tampereen RatsastusseuraHilton Hurra - Heluri43
5Vilma VajantoOrchid'S Imeranda
 Siilin Ratsastajat ryOrchid'S Cestanii - Milton81
6Meri PajuWii Empyreal Eddy
 Tampereen RatsastusseuraSymphatil Hazy Becks - Rosenaharley Lavelle120
7Laura PorthanYpäjä Toyboy
 Ypäjän Ratsastajat ryPlayboy 107 - Lemon122
8Tiina KoivunenLandmeister
09:47Kangasalan RatsastajatLandlord - Eminent59
9Ellen RydbeckLauren
 Suontaan Ratsastajat ryAnthonys Dream xx - Ronald61
10Minna KotilainenDuets
 Kangasalan RatsastajatTuntematon Ori25
11Heidi SoikkeliSumu
 Kangasalan Ratsastajat 102
12Iida SaarikkoC'S Milli Vanilli
 Tampereen RatsastusseuraBazuun Swe 22 NF - Peveril Probus12
13Sanja SäpyskäMaranello
 Kangasalan RatsastajatUno - Ero-Liippa69
14Nina KasurinenLempun Lukko
 Tampereen RatsastusseuraTeme - Ilo-Tähti64
15Tiina TuiskunenIndiz
10:39Urheilurats.Seura Tammer RiderLatimer - Donaumonarch46
16Anna-Kaija AhavaDankirkeby Icon
 Urheilurats.Seura Tammer RiderGristhills Fenstar - Nebo Dafydd18
17Kirsti LommaOttonteli
 Tampereen RatsastusseuraTulirusko - Pette82
18Heidi SomervuoriVilppulan Sanni
 Kanta-Hämeen RatsastajatTristan - Vilpertti111
19Kristiina JärvinenSaran Ihmemies
 Tampereen RatsastusseuraSimo Sukkela - Jovili94
20Hanna HeiskanenZimbro
 Tampereen Ratsastusseura 124
21Salla KurttiVeronica Polita
 Parkanon Ratsastajat ryNeapolitano Betalka - V.V. Kongo109
22Minna JalonenSirutus
11:26Urheilurats.Seura Tammer RiderV.T. Ajatus - Suikku99
23Johanna LamminmäkiWillin Orvokki
 Parkanon Ratsastajat rySamuli - Huli-Veli121
24Laura MarttilaJoikari
 Tampereen RatsastusseuraTaikuri - V.T. Ajatus50
25Nea MäkinenEllilän Magarena 557 NF
 Kangasalan RatsastajatKotimäen Menuett My - Ekeholms Bacardi 6 N26
26Sanna SantapukkiBjirmen'S Wessel
 Urheilurats.Seura Tammer RiderVita Nova'S Hanassie - Downland Folklore9
27Wilma RönkäSir Vihtory
 Tampereen RatsastusseuraIjsselvliedt'S Victo - Calerux Comet98
28Terhi PaavolaPikkarainen
 Pro EquoV.T. Valtteri - Ruutu-Poika86
 
ylös

Luokka 2b - Koulu Helppo B:3 2009 Kategoria 2 + 1 + H Alustava
24 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Elina Thomander
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Tuomari C: Minna Leppänen
Tuomari M: Päivi Kokko
 
LähtönroRatsastajaHevonen
LähtöaikaKasvattajaSukuHevosnro
1Elisa LairikkoKilate VII
11:15Ylöjärven RatsastajatIndiano Xxxv - Campanero XIII 197854
2Minttu MalkamäkiAltin Aslan
 Ylöjärven RatsastajatPippuri - Jeviiri3
3Rea KoskinenIlusion
 Lahden RatsastajatTuntematon Ori - Calo44
4Ida KoivistoVinha-Oskari
 Tampereen RatsastusseuraVinha-Muisto - Veli-Valo112
5Hanna HeiskanenDestiny III
 Tampereen RatsastusseuraDon Bosco - Brentano II21
6Laura PorthanRatsu Reima
 Ypäjän Ratsastajat ryLorentso - Jekuri88
7Inga LehtoTosi Santeri
 Kanta-Hämeen RatsastajatSanteri Dahlia - Veluri104
8Sara RantanenMasterpiece
12:02Kyrösjärven Ratsastajat ryTuntematon Ori72
9Petra AndrejeffVister
 Poni-Haan RatsastajatViesker - Vieteri113
10Petra UlmonenMardi Gras
 Turun Seudun RatsastajatMadrigal - Urbino70
11Marja-Riitta VannasCardon
 Vesilahden Seudun RatsastajatCardos - Donnerhall15
12Eva SuomalainenVigur
 Evitskogin RatsastajatVensor - Erko110
13Heidi SomervuoriHilmin Hiku
 Kanta-Hämeen RatsastajatHilpertti - Hilu40
14Camilla Aarnio-WihuriCindy II
12:52Turun Seudun RatsastajatTuntematon Ori16
15Saara UusitaloErnestico
 Kangasalan RatsastajatDonaukaiser 121 - Illit27
16Saija KaasinenGera
 Lahden RatsastajatGuido - Salana-Radiants32
17Kerttu KouriMidnight
 Ypäjän Ratsastajat ryBurhults Black Comme - Derwen Dairy Express73
18Hanna NikkiläLancelot
 Tampereen RatsastusseuraKotimäen Regent 2 Wd - Derwen Adventure Boy58
19Tanja AlppiSelekt
 Ylöjärven RatsastajatTuntematon Ori96
20Milja PesonenPays-Bas 2213
 Sydän Hämeen Ratsastajat ryRamiro Z - Vesins xx85
21Tanja KorhonenHoonika
13:34Kangasalan RatsastajatHoonar - Hürgo41
22Saija UusitupaLavanda
 Ratsastusseura TavastiaLarius - Hill Hawk xx62
23Kirsi LindellJerome
 SuomenratsutPaavin-Purje - Muhvi49
24Jasmiina PaananenLeander
 Kangasalan RatsastajatTuntematon Ori63
 
ylös

Luokka 3 - Koulu FEI World Dressage Challange-test B 2001 Kategoria 2 + 1 + H Alustava
34 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Elina Thomander
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Tuomari C: Ewa Munsterhjelm
Tuomari M: Sanna Rassa-Salakka
 
LähtönroRatsastajaHevonen
LähtöaikaKasvattajaSukuHevosnro
1Maija NikkiläLancelot
14:25Tampereen RatsastusseuraKotimäen Regent 2 Wd - Derwen Adventure Boy57
2Nea MäkinenEllilän Magarena 557 NF
 Kangasalan RatsastajatKotimäen Menuett My - Ekeholms Bacardi 6 N26
3Anna-Kaija AhavaDankirkeby Icon
 Urheilurats.Seura Tammer RiderGristhills Fenstar - Nebo Dafydd18
4Outi HannulaV.K.Hazel
 Ylöjärven RatsastajatCorpio - Arianin105
5Eva SuomalainenVoodwind
 Evitskogin RatsastajatAmiral - Onyx114
6Kerttu KouriMidnight
 Ypäjän Ratsastajat ryBurhults Black Comme - Derwen Dairy Express73
7Sari ParvelaCapomino P
 Kangasalan RatsastajatCapo - Romino14
8Erika KuusimäkiV.K.Nina
15:31Tampereen RatsastusseuraBazuun Swe 22 NF - Plovvangs Prix 11 NF108
9Eve LeppänenNauriskydön Adam
 Urheilurats.Seura Tammer RiderRoi Du Ballet 82 - Laeryds Benson 3 W77
10Jasmiina PaananenLeander
 Kangasalan RatsastajatTuntematon Ori63
11Saija KaasinenGera
 Lahden RatsastajatGuido - Salana-Radiants32
12Saija Ohra-AhoSeareef'S Rosmarin
 Ratsastusseura TavastiaRothschild J 63 - Captain95
13Petra AndrejeffVister
 Poni-Haan RatsastajatViesker - Vieteri113
14Viljakukka HanhilahtiLandmeister
 Urheilurats.Seura Tammer RiderLandlord - Eminent59
15Anne LeinonenFioret
16:39Tampereen RatsastusseuraFas xx - Poroh29
16Tiina KarppinenSpecial Agent
 Ikaalisten Ratsastusseura rySilvio I - Goldstern101
17Hanna LeskinenHenry II
 Kangasalan RatsastajatHermelin - Helk39
18Tanja AlppiSelekt
 Ylöjärven RatsastajatTuntematon Ori96
19Liisa RoivasRavellino
 Urheilurats.Seura Tammer RiderRant xx Sts - Rothschild J 6389
20Iida SaarikkoMaster IV
 Tampereen RatsastusseuraMichellino - Helenikos xx71
21Anne KesseliFranceska
 Ruohojärven Kartanon RatsastajDon Schufro - Fans31
22Laura PorthanRosmo
17:45Ypäjän Ratsastajat ryKelmi - Nysteri93
23Saija Ohra-AhoDalton
 Ratsastusseura TavastiaDe Niro - Rohdiamant17
24Petra AndrejeffPoint Of View
 Poni-Haan RatsastajatDonauwalzer - Caprimond87
25Viljakukka HanhilahtiLibera
 Urheilurats.Seura Tammer RiderLandlord - Lester67
26Leena TervakorpiAlhaisten Miro
 Riihimäen RatsastajatMaster 129 - Amiral2
27Lotta NikkiläRobinsson
 Kangasalan RatsastajatRobin Z - Iran91
28Emma JokinenDonna Siona
 Urheilurats.Seura Tammer RiderSion - Donnerhall23
29Noora MöhköPadmé
18:51Parkanon Ratsastajat ryRagnus Nld 100 - Paradox II83
30Petra UlmonenLass Of London
 Turun Seudun RatsastajatLondonderry - Pinocchio60
31Asta TamminenAqvida
 Laaksolan Ratsastusseura ryAquarius Ger 76 - Duell4
32Juulia JylhäväFelicity
 Tampereen RatsastusseuraFriendship - Wenzel I28
33Nina DunderWell Done
 Ypäjän Ratsastajat ryWarsteiner - Cesam117
34Salla HelinOdd Fellow
 Laaksolan Ratsastusseura ryJulio Mariner xx - Le Mexico78
 
ylös

Luokka 4 - Koulu Vaativa B:2, 2009 Alustava
12 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Elina Thomander
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Tuomari C: Irene Valo
Tuomari M: Eeva Kaartinen
 
LähtönroRatsastajaHevonen
LähtöaikaKasvattajaSuku 
1Sari VekkaGotika
12:20Kanta-Hämeen RatsastajatGrands - Darvins 
2Hanna LeskinenHenry II
 Kangasalan RatsastajatHermelin - Helk 
3Outi HannulaV.K.Hazel
 Ylöjärven RatsastajatCorpio - Arianin 
4Tarja MalmströmImidsh
 Rh Horse Team ryMuchtars - Tuntematon Ori 
5Anne LeinonenFioret
 Tampereen RatsastusseuraFas xx - Poroh 
6Emma HoikkalaWalesko 90
 Tampereen RatsastusseuraWalt Disney II - Dirk 
7Petra UlmonenWhoopie
13:19Turun Seudun RatsastajatWesley - Wanderkoenig 
8Minna MäenpääLeon Rossi
 Urheilurats.Seura Tammer RiderRossi xx - Leonardo II 
9Tiina HyssänmäkiAvon Lady
 Tallitiimi Tt ryTuntematon Ori 
10Petra AndrejeffPoint Of View
 Poni-Haan RatsastajatDonauwalzer - Caprimond 
11Johanna ArosalmiDiana Swe 2127
 Kuusiston RatsastajatChirac - Lombard 
12Sari ParvelaCapomino P
 Kangasalan RatsastajatCapo - Romino 
 
ylös

Luokka 5a - Koulu Hel B, K.N.Spec 2009 -HHPC Kategoria 2 + 1 Alustava
12 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Elina Thomander
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Tuomari C: Elina Thomander
Tuomari M: Laura Kajanto
 
LähtönroRatsastajaHevonen
LähtöaikaKasvattajaSukuHevosnro
1Karkki HärkkiV.K.Kalle
14:10Tallitiimi Tt ryBazuun Swe 22 NF - Plovvangs Prix 11 NF107
2Peppiina InervoNala
 Tampereen RatsastusseuraBufa xx - Tuntematon Ori76
3Eve SaloJade
 Hollolan Ratsastajat 47
4Jenni MiininenNagano
 Kangasalan Ratsastajat 75
5Roosa RajamäkiRedwood Jack Flash
 Tallitiimi Tt ryDerwen Quartz - Parc Welsh Flyer90
6Liia AholaKoivurinteen Damokles
 Lahden RatsastajatPure Hanover - Skuggi Fra Bjarnastö56
7Ulla UusitaloBrännhults Charm
15:03Tampereen RatsastusseuraMirth Master - Coed Coch Barwn11
8Linda NiinimäkiAtmar
 Tampereen RatsastusseuraAspar - Ahti6
9Roosa EskonsipoBabylon
 Asikkalan Ratsastajat 8
10Anni TommolaMiranda III
 Hollolan RatsastajatRegent - Marul Su ox74
11Piia SalminenZagi
 Ylöjärven RatsastajatTuntematon Ori123
12Sanna JärvinenJenifer Countess Of Fairytale
 Kangasalan RatsastajatPeveril Providence 1 - Ricardo Zaccardi 1548
 
ylös

Luokka 5b - Koulu Hel B, K.N.Spec 2009 -HHPC Alustava
15 ilmoittautuminen
Pj. tuomari: Elina Thomander
Kilpailunjohtaja: Oiva Viitanen
Kuuluttaja: Antero Salja
Tuomari C: Elina Thomander
Tuomari M: Laura Kajanto
 
LähtönroRatsastajaHevonen
LähtöaikaKasvattajaSukuHevosnro
1Janika LehtinenFlandrija
15:55Parkanon Ratsastajat ryTuntematon Ori30
2Marika KärkiLuna
 Hollolan Ratsastajat 68
3Miia-Mari NiemenmaaBright Idea
 Parkanon Ratsastajat ryBravo Sund - Pactole De Tillard10
4Mira ValkonenLeonie
 Hollolan Ratsastajat 66
5Mirella HietakangasCallista
 Tallitiimi Tt ryCasanova - Aston xx13
6Senni RoitoKarats
 Lounais-Hämeen RatsastajatMarafons - Kapitans52
7Tuisku SuorantaAsma
16:48Urheilurats.Seura Tammer RiderSaburs xx - Holl5
8Susanna AnttolainenGolden Ravel
 Tallitiimi Tt ryLavallo 66 - Goldstern xx35
9Anette KinnarinenKarmena
 Kangasalan Ratsastajat 53
10Julia NurminenWhirlwind
 Hollolan RatsastajatMaaskolan Romeo - Vokal N118
11Julia KoivulaGilbert III
 Virtain RatsastajatGran - Algör33
12Emma AhoOntario
 Lahden RatsastajatOsman xx - Aaker80
13Rosa SalonenDemon II
17:36Tampereen RatsastusseuraFurioso VI-7 - Alfonz xx20
14Sara RajasaloKitin Suhina
 Parkanon Ratsastajat ryAssin Komu - Johto-Tähti55
15Henna VuorinenOlympia Primeira
 Tallitiimi Tt ryTuntematon Ori79
 
ylös

Equipe - Datasystem för ridsport