Kangasalan Ratsastajat 23.5.2010
EQUIPE tietojärjestelmä: Viimeisin tuloslista 23.5.2010 lk. 19:27
Luokka 1 - Este 70cm arv. A.1.0 Kategoria 2 + 1 + H
Luokka 2 - Este 80 cm arv. A.2.0 Kategoria 2 + 1 + H
Luokka 3 - Este 90 cm arv. 367.1 (A2/A2) Kategoria 2 + 1 + H
Luokka 4 - Este 100 cm arv. A.2.0 Kategoria 2 + 1 + H
Luokka 5 - Este 110 cm arv. 367.2 (A2/C)
Luokka 6 - Este 120 cm arv. A.2.0

Luokka 1 - Este 70cm arv. A.1.0 Kategoria 2 + 1 + H
Kangasalan Ratsastajat
Esteratsastuksen seura- ja aluekilpailu 23.5.2010
31 ilmoittautuminen, 24 lähtöä, 6 Sijoittuu
Pj. tuomari: Oiva Viitanen
Kilpailunjohtaja: Ari Eriksson
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoEste
 KasvattajaSukuVirheAika
1Saara RajamäkiPinkcat  
 Tallitiimi Tt ryV.V. Kongo - Hedlanda Meteor 5 NF059,78
1Saara RautioEpona  
 Tampereen Ratsastusseura ry 064,12
1Veera SulosaariCurioso  
 Laaksolan Ratsastusseura ryArtist - Silver Dream 43053,18
1Annamari JaaksiRessu  
 Tampereen Ratsastusseura ry 065,26
1Nelli EdgrenReesia  
 Lempäälän Ratsastusseura ry 058,87
1Katariina PitkänenGraffity  
 Tampereen Ratsastusseura ryGalop - Esko-Jack055,28
1Sanna SaanilahtiMöte  
 Kangasalan Ratsastajat ryMalahiit - Roman054,93
1Hanna UusitaloProvidence's Son  
 Niinisalon Ratsastajat ryPeveril Providence 1 - Mudeford Brown David055,47
1Anna NasibBlackrose Hester  
 Laaksolan Ratsastusseura ryBracklin Rob Roy - Tebay Cambell Ton VI053,44
1Heidi SalorantaCalvin  
 Virtain Ratsastajat ryCapo - Lasandos058,97
1Paula PullinenCiara  
 Kangasalan Ratsastajat ryCadre Noir Ger 96 - Eaglesfield xx066,21
1Elina TamminenSamsom  
 Kanta-Hämeen Ratsastajat ryE Laatu-Poika - Viete052,48
1Nora AholaVivienne  
 Tampereen Ratsastusseura ry 056,74
1Henna-Riikka VäisänenRambo  
 Lempi Racing Team ry 052,76
1Veera LehtonenCapo  
 Kangasalan Ratsastajat ry 049,10
 
16Piia SalminenZagi  
 Tampereen Ratsastusseura ryTuntematon Ori461,81
16Tiia VirtanenEtoile Enchantee  
 Tampereen Ratsastusseura ry 478,05
16Helena SeppäläPatsy  
 Kangasalan Ratsastajat ryPoju - Ukkur465,74
16Nelli PerttulaAroonis  
 Tampereen Ratsastusseura ry 461,97
20Johanna KuninkaanniemiRokade  
 Tampereen Ratsastusseura ry 790,07
21Tiina LankinenRasa .  
 Laaksolan Ratsastusseura ry 877,95
21Anna-Kaisa VuorinenRasa ..  
 Laaksolan Ratsastusseura ry 868,95
21Tiina LankinenRoman ..  
 Laaksolan Ratsastusseura ry 877,74
24Satu KäkeläOi Saga  
 Urheilurats.Seura Tammer Rider Ute. 
 Viivi SeppäläLunnalyckans Artist Swe 34 NF  
 Ratsastusseura Varsa ryWilloway Goldigger - Stardust  
 Hanna VälimäkiNelly Swe  
 Ylöjärven Ratsastajat ry   
 Anette PuolakkaRoman  
 Laaksolan Ratsastusseura ry   
 Heini PiitulainenGucci Rush  
 Kangasalan Ratsastajat ryGardegeneral - Maratons  
 Katri KlingaKoto Väläys  
 Hollolan Ratsastajat ryVekselin Aihe - Ilos-Poika  
 Tarja VäätäinenEl Bandidos  
 Mäntän Ratsastajat ryMarsch Se ox - Golden Heights xx  
 Anette PuolakkaRasa  
 Laaksolan Ratsastusseura ryMargiris - Libanas  
 
ylös

Luokka 2 - Este 80 cm arv. A.2.0 Kategoria 2 + 1 + H
Kangasalan Ratsastajat
Esteratsastuksen seura- ja aluekilpailu 23.5.2010
59 ilmoittautuminen, 53 lähtöä, 14 Sijoittuu
Pj. tuomari: Oiva Viitanen
Kilpailunjohtaja: Ari Eriksson
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoEste
 KasvattajaSukuVirheAika
1Veera LehtonenCapo  
 Kangasalan Ratsastajat ry 043,90
2Emmi SaarikkoBoy de Burggrave  
 Tampereen Ratsastusseura ryNabor044,07
3Fanny KulkasFabiola Lk 2233  
 Tampereen Ratsastusseura ryRagnus Nld 100 - Alcatraz044,39
4Oili TamminenLord-dzims  
 Kanta-Hämeen Ratsastajat ry 045,53
5Jenni MiininenC's Shakira  
 Urheilurats.Seura Tammer RiderBazuun Swe 22 NF - Peveril Probus047,15
6Petra KyykoskiVirkun Kihi  
 Laaksolan Ratsastusseura ryKihi T - Vieterin-Vilo047,68
7Veera SulosaariCurioso  
 Laaksolan Ratsastusseura ryArtist - Silver Dream 43047,94
8Veronica SeniläBalt-Florete  
 Laaksolan Ratsastusseura ryFinals - Augusts048,30
9Henna-Riikka VäisänenMolly  
 Lempi Racing Team ry 049,14
10Carita IjäsElmo Jeejee  
 Tampereen Ratsastusseura ryAntin Poku - Jonnen-Jarru049,58
11Emma HaalahtiOrions  
 Laaksolan Ratsastusseura ryTuntematon Ori049,69
12Sanna SaanilahtiMöte  
 Kangasalan Ratsastajat ryMalahiit - Roman049,78
13Hanna UusitaloProvidence's Son  
 Niinisalon Ratsastajat ryPeveril Providence 1 - Mudeford Brown David049,84
14Mirella PalmrothAstuuria  
 Tampereen Ratsastusseura ryEttur - Muzokant049,89
 
15Anne LeinonenSaran Ihmemies  
 Tampereen Ratsastusseura rySimo Sukkela - Jovili050,14
16Anniina LeponiemiMaja V  
 Tampereen Ratsastusseura ryVernons Vineyard - Golden Wonder050,34
17Meri VoitilaRiinu  
 Tampereen Ratsastusseura ryRaksel - Rokkar050,38
18Alexandra SeniläDanga  
 Laaksolan Ratsastusseura ryDevejs - Arulis050,78
19Heidi SalorantaCalvin  
 Virtain Ratsastajat ryCapo - Lasandos052,10
20Anna-Liisa LammiPulmun Hurja  
 Niinisalon Ratsastajat ryHermeli - K.K. Kössi053,56
21Henna KatajamaaSidnejs II  
 Kangasalan Ratsastajat rySentis - Dozators053,76
22Pauliina LuukkonenSeritan Onni  
 Satakunnan UrheiluratsastajatOnnipoika - Suikku054,06
23Johanna KuninkaanniemiRokade  
 Tampereen Ratsastusseura ry 054,96
24Sanna LahtinenLordas  
 Vasamajärven Ratsastusseura ryTuntematon Ori055,18
25Jaana Hanhonen-HeleniusBalt Highway  
 Tampereen Ratsastusseura ryTuntematon Ori055,58
26Reija VähätaloAperikles  
 Kangasalan Ratsastajat ryAmper - Delfiin Ex Delfins055,69
27Piia SalminenZagi  
 Tampereen Ratsastusseura ryTuntematon Ori056,08
28Katri KlingaKoto Väläys  
 Hollolan Ratsastajat ryVekselin Aihe - Ilos-Poika056,39
29Paula PullinenCiara  
 Kangasalan Ratsastajat ryCadre Noir Ger 96 - Eaglesfield xx056,75
30Anna NasibBlackrose Hester  
 Laaksolan Ratsastusseura ryBracklin Rob Roy - Tebay Cambell Ton VI056,87
31Eveliina RikkinenLatin Lover II  
 Kangasalan Ratsastajat ryLord Liberty G - Ambassadeur061,58
32Saara RajamäkiPinkcat  
 Tallitiimi Tt ryV.V. Kongo - Hedlanda Meteor 5 NF063,27
33Emilia SalonenPrinses Beauty  
 Ratsastusseura Varsa ryTuntematon Ori443,06
34Niina IkolaSiltasaaren Sebastian  
 Kangasalan Ratsastajat rySiltasaaren Valentin - Tuntematon Ori443,10
35Emilia IkolaGilbor  
 Kangasalan Ratsastajat ry 443,86
36Katariina PitkänenGraffity  
 Tampereen Ratsastusseura ryGalop - Esko-Jack446,85
37Renja AarnioGrete  
 Tampereen Ratsastusseura ryGinsberg - Grand Ferdinand II447,14
38Henna VuorinenOlympia Primeira  
 Tallitiimi Tt ryTuntematon Ori448,36
39Nora AholaVivienne  
 Tampereen Ratsastusseura ry 450,09
40Elina RoukalaChester III  
 Laaksolan Ratsastusseura ryCasanova - Fööniks453,97
41Taru RaukolaSunshine Lady  
 Kangasalan Ratsastajat ryLoutano - Alcatraz454,94
42Nelli PerttulaAroonis  
 Tampereen Ratsastusseura ry 458,06
43Mirella PalmrothHeavenly  
 Tampereen Ratsastusseura ry 470,79
44Ida SimiläHörön Harto  
 Laaksolan Ratsastusseura ryVekselin Aihe - Ihme-Puli472,56
45Karla RantanenLugers  
 Laaksolan Ratsastusseura ryLegions - Vezuvijs847,97
46Elina TamminenSamsom  
 Kanta-Hämeen Ratsastajat ryE Laatu-Poika - Viete849,14
47Saara MaunulaDerbija  
 Tampereen Ratsastusseura ryDaugavietis - Bobruisks xx850,33
48Anna-Kaisa VuorinenRoman .  
 Laaksolan Ratsastusseura ry 857,08
49Tiia VirtanenEtoile Enchantee  
 Tampereen Ratsastusseura ry Ute. 
49Tiia-Riitta HarilaOrtes  
 Keurusseudun Ratsastajat ryFalcon Se ox Sts - ElfUte. 
49Bettiina LahdensivuParys  
 Vasamajärven Ratsastusseura ry Ute. 
49Anu AhoHansa  
 Lempi Racing Team rySamuli - ApeliUte. 
49Satu KäkeläOi Saga  
 Urheilurats.Seura Tammer Rider Ute. 
 Hanna VälimäkiNelly Swe  
 Ylöjärven Ratsastajat ry   
 Viivi SeppäläLunnalyckans Artist Swe 34 NF  
 Ratsastusseura Varsa ryWilloway Goldigger - Stardust  
 Katariina JukkaEmanuelis  
 Riihimäen Ratsastajat ryEtiudas Eskado - Dublinas  
 Annika LehtonenHopkins  
 Laaksolan Ratsastusseura ryHilton II Nld 103 - Champ Of Class  
 Tarja VäätäinenEl Bandidos  
 Mäntän Ratsastajat ryMarsch Se ox - Golden Heights xx  
 Heini PiitulainenGucci Rush  
 Kangasalan Ratsastajat ryGardegeneral - Maratons  
 
ylös

Luokka 3 - Este 90 cm arv. 367.1 (A2/A2) Kategoria 2 + 1 + H
Kangasalan Ratsastajat
Esteratsastuksen seura- ja aluekilpailu 23.5.2010
61 ilmoittautuminen, 55 lähtöä, 14 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Oiva Viitanen
Kilpailunjohtaja: Ari Eriksson
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoVaihe IVaihe II
 KasvattajaSukuVirheAikaVirheAika
1Tiina ViljamaaWeltinus60,00 €  
 Tampereen Ratsastusseura ryWells Fargo - Argentinus055,40022,14
2Sini LehtinenMichelangelo40,00 €  
 Tallitiimi Tt ryTam-Tam - Vartop056,93022,43
3Mirella HietakangasCallista30,00 €  
 Tallitiimi Tt ryCasanova - Aston xx054,54022,75
4Sanna JärvinenJenifer Countess Of Fairytale20,00 €  
 Kangasalan Ratsastajat ryPeveril Providence 1 - Ricardo Zaccardi 15050,52023,16
5Roosa RajamäkiYvonne Albertha20,00 €  
 Tallitiimi Tt ryWester Aikema's Norb - Flora's Hof Minstrel050,10023,66
6Lotta OjalaMy Queen Charlotte 182720,00 €  
 Ratsastusseura Varsa ryMozart II 79 - Marcon050,15024,12
6Anniina LehtonenNovele20,00 €  
 Kanta-Hämeen Ratsastajat ryNazjif - Volts058,00024,12
8Alexandra SeniläDanga20,00 €  
 Laaksolan Ratsastusseura ryDevejs - Arulis052,00024,96
9Minni TakalaHembys Apollinaire20,00 €  
 Laaksolan Ratsastusseura ryMiclas Activ - Skogs Max054,30025,85
10Anniina RantalaNavajette20,00 €  
 Hollolan Ratsastajat ryCorde Lamour - Landzauber064,27026,34
11Ida KylmänenAvangards20,00 €  
 Urjalan Hevosurheilijat ryAvalanss - Akots053,00026,43
12Jenna RajalampiJust Elena20,00 €  
 Kangasalan Ratsastajat ryEhrenwort - Pinocchio054,93027,25
13Elina RoukalaChester III20,00 €  
 Laaksolan Ratsastusseura ryCasanova - Fööniks057,72028,09
14Ilari OeschVendetta R20,00 €  
 Kangasalan Ratsastajat ryDarco055,23028,83
 
15Emmi VuolaDon-Lando   
 Vasamajärven Ratsastusseura ryDonnerbube II - Lakmuss058,26029,26
16Alexiina AhonkiviQuite Beautiful   
 Urheilurats.Seura Tammer RiderQuite Easy - Lord Calando061,32031,78
17Pauliina LuukkonenSeritan Onni   
 Satakunnan UrheiluratsastajatOnnipoika - Suikku054,51043,54
18Petra KyykoskiVirkun Kihi   
 Laaksolan Ratsastusseura ryKihi T - Vieterin-Vilo052,17424,06
19Anniina KaivantoHickory Wood   
 Urheilurats.Seura Tammer RiderKönigin's Sohn Ks 69 - Voltaire057,83425,94
20Tiina PirttijokiAllison   
 Goodwill Riders ryPainter's Row xx - Akzent II058,09432,19
21Niina IkolaSiltasaaren Sebastian   
 Kangasalan Ratsastajat rySiltasaaren Valentin - Tuntematon Ori045,18432,42
22Eveliina RikkinenLatin Lover II   
 Kangasalan Ratsastajat ryLord Liberty G - Ambassadeur059,42432,83
23Sami JukkaTiramisu V/D Waterhoeve   
 Riihimäen Ratsastajat ryTuntematon Ori052,96434,40
24Katarina von WendtGalateja II   
 Tampereen Ratsastusseura ryHeleris - Gerodot xx058,14456,78
25Renja AarnioGrete   
 Tampereen Ratsastusseura ryGinsberg - Grand Ferdinand II048,99649,56
26Taru RaukolaSunshine Lady   
 Kangasalan Ratsastajat ryLoutano - Alcatraz056,46838,83
27Emmi SaarikkoBoy de Burggrave   
 Tampereen Ratsastusseura ryNabor055,11Ute. 
27Jaana Hanhonen-HeleniusBalt Highway   
 Tampereen Ratsastusseura ryTuntematon Ori059,90Ute. 
29Elli VernikosSivutuli   
 Tampereen Ratsastusseura rySivuri - V.T. Ajatus447,07  
30Jenni MiininenC's Shakira   
 Urheilurats.Seura Tammer RiderBazuun Swe 22 NF - Peveril Probus448,06  
31Anniina LeponiemiMaja V   
 Tampereen Ratsastusseura ryVernons Vineyard - Golden Wonder449,62  
32Emma HaalahtiOrions   
 Laaksolan Ratsastusseura ryTuntematon Ori451,21  
33Maria KyröläFairly Gino   
 Vesilahden Seudun RatsastajatLancetto Nld 93 - Grannus452,12  
33Oona PuustinenShade Of Jackpot   
 Kangasalan Ratsastajat ryTuntematon Ori - Reval452,12  
35Sanna KaivantoDouble Daisy 76 Rp   
 Urheilurats.Seura Tammer RiderPyrrhus III 59 - Cawdor Hywel453,18  
36Carita IjäsElmo Jeejee   
 Tampereen Ratsastusseura ryAntin Poku - Jonnen-Jarru453,58  
37Saara MaunulaDerbija   
 Tampereen Ratsastusseura ryDaugavietis - Bobruisks xx454,75  
38Tiina LehtonenSir Roi   
 Kyrösjärven Ratsastajat rySingular Joter - Quasi Roi454,76  
39Jenna KaaresmaaEldehna   
 Luoteis-Satakunnan RatsastajatMarlo - Landfrieden457,09  
40Iiris SorriSeute Deern   
 Ratsastusseura MT-Team ry 457,52  
41Henna KatajamaaSidnejs II   
 Kangasalan Ratsastajat rySentis - Dozators458,95  
42Henna VuorinenOlympia Primeira   
 Tallitiimi Tt ryTuntematon Ori464,07  
43Sanna LahtinenLordas   
 Vasamajärven Ratsastusseura ryTuntematon Ori469,47  
44Karla RantanenLugers   
 Laaksolan Ratsastusseura ryLegions - Vezuvijs471,44  
45Jolanda ArelaSuper Gorma   
 Tampereen Ratsastusseura ryJacorde - Lector852,68  
46Reija VähätaloAperikles   
 Kangasalan Ratsastajat ryAmper - Delfiin Ex Delfins857,83  
47Johanna ReilinKlasika   
 Tampereen Ratsastusseura ryKumach xx - Sadko862,43  
48Ida SimiläHörön Harto   
 Laaksolan Ratsastusseura ryVekselin Aihe - Ihme-PuliUte.   
48Tiia-Riitta HarilaOrtes   
 Keurusseudun Ratsastajat ryFalcon Se ox Sts - ElfUte.   
48Meri VoitilaRiinu   
 Tampereen Ratsastusseura ryRaksel - RokkarUte.   
48Emilia SalonenPrinses Beauty   
 Ratsastusseura Varsa ryTuntematon OriUte.   
48Pinja LiljaFarah-Diba   
 Ypäjän Ratsastajat ryJuravel ox - PR.Abdullah Nomar VhUte.   
48Alisa RautiainenBretti   
 Tampereen Ratsastusseura ryPoroh - VaterpasUte.   
48Veera SorriAvenida 11   
 Ratsastusseura MT-Team ry Ute.   
48Mirella PalmrothAstuuria   
 Tampereen Ratsastusseura ryEttur - MuzokantUte.   
 Maiju MäkiSandstorm II   
 Urheilurats.Seura Tammer RiderTuntematon Ori    
 Katariina JukkaEmanuelis   
 Riihimäen Ratsastajat ryEtiudas Eskado - Dublinas    
 Eve LeppänenFόrst Ferdinand   
 Urheilurats.Seura Tammer RiderFaveur - Pit I    
 Veronica SeniläBalt-Florete   
 Laaksolan Ratsastusseura ryFinals - Augusts    
 Annika LehtonenHopkins   
 Laaksolan Ratsastusseura ryHilton II Nld 103 - Champ Of Class    
 Kaisa KiviniittyToniino   
 Lempi Racing Team rySuikku - Pajatso    
 
ylös

Luokka 4 - Este 100 cm arv. A.2.0 Kategoria 2 + 1 + H
Kangasalan Ratsastajat
Esteratsastuksen seura- ja aluekilpailu 23.5.2010
56 ilmoittautuminen, 49 lähtöä, 13 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Oiva Viitanen
Kilpailunjohtaja: Ari Eriksson
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoEste
 KasvattajaSukuVirheAika
1Marika JussilaWild Venture80,00 € 
 Lahden Ratsastajat ryChablis 80 - Rigoletto051,20
2Sanna JärvinenJenifer Countess Of Fairytale50,00 € 
 Kangasalan Ratsastajat ryPeveril Providence 1 - Ricardo Zaccardi 15052,93
3Piia LemmettyPallas II30,00 € 
 Ss-Riders-92 ryPoedinok - Hόpik053,82
4Emmi HakalaRumbella20,00 € 
 Hollolan Ratsastajat ryRumbel - Lukas054,42
5Iiris SorriSeute Deern20,00 € 
 Ratsastusseura MT-Team ry 054,76
6Mikko AartioGόnter20,00 € 
 Urheilurats.Seura Tammer Rider 055,19
7Heidi Aarnio-PitkänenCapitolo20,00 € 
 Riihimäen Ratsastajat ryCapitol I - Tumbled xx055,49
8Annika KankaansivuVanilla Man20,00 € 
 Kangasalan Ratsastajat ryTuntematon Ori055,58
9Sini LehtinenMichelangelo20,00 € 
 Tallitiimi Tt ryTam-Tam - Vartop056,37
10Noora TyniVihar20,00 € 
 Kangasalan Ratsastajat ryTuntematon Ori056,50
11Suvi SalomaaEvita VII 235220,00 € 
 Ylöjärven Ratsastajat ryLegendaer I - Literat058,28
12Annika LindholmAfricana20,00 € 
 Ypäjän Ratsastajat ryMonte Cassino - Akzent II059,25
13Jenna RajalampiGledisa20,00 € 
 Kangasalan Ratsastajat ryGardegeneral - Altaj ox059,28
 
14Melina AaltoPoeem  
 Tampereen Ratsastusseura ryLancet - Huzaar060,64
15Jenna KaaresmaaEldehna  
 Luoteis-Satakunnan RatsastajatMarlo - Landfrieden060,89
16Nelli-Sofia TarvajärviAsk  
 Iron Team Riders ryFeliciano - Anart062,76
17Linda MontonenSo Unique K  
 Urheilurats.Seura Tammer RiderMr Blue - Triton063,22
18Ilari OeschVendetta R  
 Kangasalan Ratsastajat ryDarco065,01
19Milja SeppäläLazzaroni  
 Ratsastusseura Tavastia ryLandor S - Zeus065,62
20Reija VähätaloWouter  
 Kangasalan Ratsastajat ryLandino - Primo Des Bruyeres068,18
21Jasmin Ranta-AhoPoetry Piana  
 Tampereen Ratsastusseura ryPavarotti van de Hel - Rubinstein I068,49
22Emmi VuolaDon-Lando  
 Vasamajärven Ratsastusseura ryDonnerbube II - Lakmuss068,94
23Susanna KankaansivuSprengladung  
 Kangasalan Ratsastajat ryLados Brd 102 - Sandro075,12
24Tiina ViljamaaWeltinus  
 Tampereen Ratsastusseura ryWells Fargo - Argentinus453,76
25Elli VernikosSivutuli  
 Tampereen Ratsastusseura rySivuri - V.T. Ajatus458,52
26Roosa RajamäkiYvonne Albertha  
 Tallitiimi Tt ryWester Aikema's Norb - Flora's Hof Minstrel458,76
27Minni TakalaHembys Apollinaire  
 Laaksolan Ratsastusseura ryMiclas Activ - Skogs Max464,72
28Lotta NikkiläRobinsson  
 Kangasalan Ratsastajat ryRobin Z - Iran467,42
29Tiina LehtonenSir Roi  
 Kyrösjärven Ratsastajat rySingular Joter - Quasi Roi467,76
30Ida KylmänenAvangards  
 Urjalan Hevosurheilijat ryAvalanss - Akots470,98
31Alisa RautiainenBretti  
 Tampereen Ratsastusseura ryPoroh - Vaterpas473,26
32Sanna KaivantoDouble Daisy 76 Rp  
 Urheilurats.Seura Tammer RiderPyrrhus III 59 - Cawdor Hywel477,39
33Satu SaarniKlassique Du Gue  
 Tampereen Ratsastusseura ryDarco - Uriel479,98
34Sofia VernikosLichtblick  
 Tampereen Ratsastusseura ryRant xx Sts - Lavallo 66482,40
35Anniina LehtonenNovele  
 Kanta-Hämeen Ratsastajat ryNazjif - Volts862,64
36Mirella HietakangasCallista  
 Tallitiimi Tt ryCasanova - Aston xx864,96
37Pinja LiljaCointreau  
 Ypäjän Ratsastajat ryCarbid - Archipel865,18
38Anniina RantalaCret  
 Hollolan Ratsastajat ryCarry's Son - Premium869,07
39Lotta OjalaMy Queen Charlotte 1827  
 Ratsastusseura Varsa ryMozart II 79 - Marcon870,73
40Kati ÄärynenYo-Yo Z  
 Ypäjän Ratsastajat ryVelusinus R - Come On883,60
41Jasmin Ranta-AhoSchalimar de Conte  
 Tampereen Ratsastusseura ryWeltcup Brd 78 - Ergo xx1282,29
42Tiina PirttijokiAllison  
 Goodwill Riders ryPainter's Row xx - Akzent II21100,45
43Sami JukkaTiramisu V/D Waterhoeve  
 Riihimäen Ratsastajat ryTuntematon OriUte. 
43Pinja LiljaDesiree II  
 Ypäjän Ratsastajat ryAlabaster - GrafensteinUte. 
43Oona PuustinenShade Of Jackpot  
 Kangasalan Ratsastajat ryTuntematon Ori - RevalUte. 
43Veera SorriAvenida 11  
 Ratsastusseura MT-Team ry Ute. 
43Miira KiianmiesAldebaran II  
 Hollolan Ratsastajat ryAdeptus - Feuertanz IIUte. 
43Eve LeppänenFόrst Ferdinand  
 Urheilurats.Seura Tammer RiderFaveur - Pit IUte. 
43Johanna ReilinKlasika  
 Tampereen Ratsastusseura ryKumach xx - SadkoUte. 
 Maiju MäkiSandstorm II  
 Urheilurats.Seura Tammer RiderTuntematon Ori  
 Heidi KorppooPynura 2466  
 Urheilurats.Seura Tammer RiderCandillo - Liostro  
 Tiia SyrjäläLemorsa G  
 Urheilurats.Seura Tammer Rider   
 Maria KyröläFairly Gino  
 Vesilahden Seudun RatsastajatLancetto Nld 93 - Grannus  
 Outi KorppooCiruna 2126  
 Urheilurats.Seura Tammer RiderCapitol II - Coriall  
 Susanna MäkipääLuck Now  
 Vasamajärven Ratsastusseura ryLakmus - Dinaar  
 Piia ViitanenMangust  
 Kangasalan Ratsastajat ryGordon - Oreol  
 
ylös

Luokka 5 - Este 110 cm arv. 367.2 (A2/C)
Kangasalan Ratsastajat
Esteratsastuksen seura- ja aluekilpailu 23.5.2010
43 ilmoittautuminen, 34 lähtöä, 9 sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Oiva Viitanen
Kilpailunjohtaja: Ari Eriksson
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoVaihe IVaihe II
 KasvattajaSukuVirheAikaVirhesek.Yhteisaika
1Piia LemmettyPallas II80,00 €  
 Ss-Riders-92 ryPoedinok - Hόpik044,59043,58
2Laura RantalaWibault50,00 €  
 Tampereen Ratsastusseura ryLupicor - Nimmerdor044,92044,25
3Emilia IkolaAtlantis30,00 €  
 Kangasalan Ratsastajat ryAston xx - Delfiin Ex Delfins041,41044,79
4Nelli-Sofia TarvajärviAsk20,00 €  
 Iron Team Riders ryFeliciano - Anart047,09045,34
5Milja SeppäläLazzaroni20,00 €  
 Ratsastusseura Tavastia ryLandor S - Zeus049,56047,24
6Niina AiraksinenBendit20,00 €  
 Kangasalan Ratsastajat ryBrandenburger - Dario040,34649,14
7Linda MontonenSo Unique K20,00 €  
 Urheilurats.Seura Tammer RiderMr Blue - Triton049,07049,74
8Anu UusinarkausVegas20,00 €  
 Tampereen Ratsastusseura ryWef - Arsenal xx049,47350,76
9Valtteri ReilinDalida Vm20,00 €  
 Tampereen Ratsastusseura rySheyenne de Baugy - Velcome Fontaine051,74054,14
 
10Heidi Aarnio-PitkänenCapitolo   
 Riihimäen Ratsastajat ryCapitol I - Tumbled xx057,20055,38
11Marika JussilaWild Venture   
 Lahden Ratsastajat ryChablis 80 - Rigoletto047,51065,28
12Minna HaikkaPylos   
 Kangasalan Ratsastajat ryTurban Rose - Little Boy050,68074,70
13Satu SaarniKlassique Du Gue   
 Tampereen Ratsastusseura ryDarco - Uriel050,50Ute. 
14Bettiina LahdensivuLucky Strike 51   
 Vasamajärven Ratsastusseura ryLacros - Arturo441,84  
15Henna-Riikka VäisänenLady Landcolt   
 Lempi Racing Team ryLandcolt B - Fedor443,12  
16Reija VähätaloWouter   
 Kangasalan Ratsastajat ryLandino - Primo Des Bruyeres445,76  
17Suvi SalomaaEvita VII 2352   
 Ylöjärven Ratsastajat ryLegendaer I - Literat447,10  
18Hanna MäkeläPiroga   
 Ratsastusseura Tavastia ryRevel - Golem447,92  
19Melina AaltoPoeem   
 Tampereen Ratsastusseura ryLancet - Huzaar448,45  
20Annika LindholmAfricana   
 Ypäjän Ratsastajat ryMonte Cassino - Akzent II448,58  
21Sanna LahtinenOthello   
 Vasamajärven Ratsastusseura ryOmer xx - Urnis450,54  
22Camilla WegeliusCarismo   
 Hämeen Ratsastajat ryTuntematon Ori451,59  
23Jasmin Ranta-AhoPoetry Piana   
 Tampereen Ratsastusseura ryPavarotti van de Hel - Rubinstein I662,37  
24Valtteri ReilinRiverboy   
 Tampereen Ratsastusseura ryRiverman - Fabulus662,91  
25Lotta NikkiläRobinsson   
 Kangasalan Ratsastajat ryRobin Z - Iran844,63  
26Salla JokelaGoran   
 Tallitiimi Tt ryGimpel - Diamir845,78  
27Saara KarhuPinewood Salem Alekum x Sts   
 Urjalan Hevosurheilijat ryZinntaler Brd xx Sts - Zodiak Se ox Sts846,27  
28Pinja LiljaCointreau   
 Ypäjän Ratsastajat ryCarbid - Archipel848,29  
29Sofia VernikosLichtblick   
 Tampereen Ratsastusseura ryRant xx Sts - Lavallo 66Ute.   
29Anniina RantalaCret   
 Hollolan Ratsastajat ryCarry's Son - PremiumUte.   
29Jenna RajalampiGledisa   
 Kangasalan Ratsastajat ryGardegeneral - Altaj oxUte.   
29Noora TyniVihar   
 Kangasalan Ratsastajat ryTuntematon OriUte.   
29Essi SolinRicarda   
 Ylöjärven Ratsastajat ryRamalgo Z - Top Of ClassUte.   
29Emmi HakalaRumbella   
 Hollolan Ratsastajat ryRumbel - LukasUte.   
 Susanna KankaansivuSprengladung   
 Kangasalan Ratsastajat ryLados Brd 102 - Sandro    
 Piia ViitanenMangust   
 Kangasalan Ratsastajat ryGordon - Oreol    
 Veronika NutoBaro   
 Satakunnan Urheiluratsastajat2744 Iram - 2381 Sweet Dream xx    
 Miira KiianmiesAldebaran II   
 Hollolan Ratsastajat ryAdeptus - Feuertanz II    
 Susanna MäkipääLuck Now   
 Vasamajärven Ratsastusseura ryLakmus - Dinaar    
 Tiia SyrjäläLemorsa G   
 Urheilurats.Seura Tammer Rider     
 Mikko AartioGόnter   
 Urheilurats.Seura Tammer Rider     
 Kati ÄärynenYo-Yo Z   
 Ypäjän Ratsastajat ryVelusinus R - Come On    
 Jasmin Ranta-AhoSchalimar de Conte   
 Tampereen Ratsastusseura ryWeltcup Brd 78 - Ergo xx    
 
ylös

Luokka 6 - Este 120 cm arv. A.2.0
Kangasalan Ratsastajat
Esteratsastuksen seura- ja aluekilpailu 23.5.2010
18 ilmoittautuminen, 16 lähtöä, 4 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Oiva Viitanen
Kilpailunjohtaja: Ari Eriksson
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoEste
 KasvattajaSukuVirheAika
1Laura RantalaWibault80,00 € 
 Tampereen Ratsastusseura ryLupicor - Nimmerdor064,19
2Bettiina LahdensivuLucky Strike 5150,00 € 
 Vasamajärven Ratsastusseura ryLacros - Arturo065,38
3Annu VirkkunenSamantha40,00 € 
 Goodwill Riders ryLe Vainqueur - Burggraaf070,82
4Saara KarhuShakira VIII20,00 € 
 Urjalan Hevosurheilijat ryCanturo - Ahorn Z071,14
 
5Annu VirkkunenRablo (e. Status)  
 Goodwill Riders ryStauffenberg - Mowgli074,27
6Sanna LahtinenOthello  
 Vasamajärven Ratsastusseura ryOmer xx - Urnis469,22
7Minna HaikkaPylos  
 Kangasalan Ratsastajat ryTurban Rose - Little Boy473,06
8Annu VirkkunenRantana I  
 Goodwill Riders ryAcobat II - Leonid474,30
9Anu UusinarkausVegas  
 Tampereen Ratsastusseura ryWef - Arsenal xx478,66
10Valtteri ReilinDalida Vm  
 Tampereen Ratsastusseura rySheyenne de Baugy - Velcome Fontaine586,91
11Salla JokelaGoran  
 Tallitiimi Tt ryGimpel - Diamir861,79
12Susanna KankaansivuLandto  
 Kangasalan Ratsastajat ryLinaro - Leuthen I866,64
13Reija VähätaloBendit  
 Kangasalan Ratsastajat ryBrandenburger - Dario871,43
14Henna-Riikka VäisänenLady Landcolt  
 Lempi Racing Team ryLandcolt B - Fedor882,69
15Camilla WegeliusCarismo  
 Hämeen Ratsastajat ryTuntematon Ori985,52
16Essi SolinRicarda  
 Ylöjärven Ratsastajat ryRamalgo Z - Top Of ClassUte. 
 Hanna MäkeläPiroga  
 Ratsastusseura Tavastia ryRevel - Golem  
 Veronika NutoBaro  
 Satakunnan Urheiluratsastajat2744 Iram - 2381 Sweet Dream xx  
 
ylös

Equipe - Datasystem för ridsport