Jäsenhuone|Työhuone

Seurakilpailut 27.6.2006

28.6.2006

LK 1 palkintojejako
LK 2 palkintojenjako
Sanna Laakkonen ja Lamaro
Nea Mäkinen ja Ellilän Magarena

Karan järjestämät kesäkuun kouluvalmennukset on ratsastettu ja tiistaina 27.6.2006 kisailtiin loppukilpailut Pohtiolammen kentällä.

Sateisesta säästä huolimatta, kilpailut käytiin mukavissa tunnelmissa! Luokkia ratsastettiin kaksi, Helppo C:1 2000 ja Helppo B:3 2003.   Kiitos kaikille valmennukseen ja järjestelyihin osallistuneille, yleisölle, tuomareille ja valmentajalle!

Valmennukseen osallistui kaikkiaan 22 ratsukkoa joista 19 mittelöi loppukilpailuissa.

LOPPUTULOKSET

LUOKKA 1        HELPPO C:1 2000

KARAn seuravalmennukseen osallistuneet 06/2006

KANGASALAN RATSASTAJAT RY          27.6.2006          POHTIOLAMPI

SIJA     RATSUKKO           

             TE (sij)              LM (sij)            LOPPUTULOS (%)

1           Annukka Nyberg - Comet Golden Heart, KARA

             113 (1) 56,50%    112 (1) 56,00%    225   56,25%

2           Nea Mäkinen - Ellilän Magarena, KARA

            109 (2) 54,50%    109 (2) 54,50%    218   54,50%

3          Ida Saarikko - Blue Yal Se ox, KARA

            95 (3) 47,50%      98 (3) 49,00%    193   48,25%

4         Dalla Ora - Juthist, KARA 

           95 (3) 47,50%      97 (4) 48,50%    192   48,00%

5         Rosa Salonen - Maradonna, TARI

           HYLÄTTY

LÄHTÖJÄ: 5  SIJOITTUI 2

TE  =    Thomander Elina

LM  =  Leppänen Minna

 

LUOKKA 2        HELPPO B:3 2003

KARAn seuravalmennukseen osallistuneet 06/2006

KANGASALAN RATSASTAJAT RY         27.6.2006          POHTIOLAMPI

SIJA     RATSUKKO                                        

             TE (sij)            LM (sij)             LOPPUTULOS (%)

1          Eve Leppänen - Nauriskydön Adam, TARI

            155 (1) 65,58%   153 (1) 63,75%   308  64,16%

2          Ida Lehmonen - Hasart, TRS

            142 (2) 59,16%   135 (4) 56,25%   277  57,70%

3          Tiina Tuiskunen - Indiz, KARA 

            133 (5) 55,41%   144 (2) 60,00%   277  57,70%

4          Minna Jalonen - Sirutus, KARA 

            129 (8) 53,75%   143 (3) 59,58%   272  56,66%

5          Sanni Lahtinen - Ard Na Eamon, TRS

            135 (3) 56,25%  133 (5) 55,41%   268  55,83%

6          Tiina Viljamaa - Princess Beayty, KARA

            134 (4) 55,83%  127 (9) 52,91%   261  54,37%

7          Sonja Lahtinen - Viivain, KARA

            129 (8) 53,75%  130 (6) 54,16%   259  53,95%

8          Outi Korppoo - Ciruna, TARI

            130 (6) 54,16%  128 (8) 53,33%   258  53,75%

9          Maarit Ahola - Klivia, KARA

            130 (6) 54,16%  126 (10) 52,50%  256  53,33%

10         Jenni Räsänen - Boloneeza, KARA

            126 (11) 52,50%  129 (7) 53,75%    255  53,12%

11         Anna Niittymäki - Jännä Toti, KARA

            127 (10) 52,91%  125 (11) 52,08%   252  52,50%

12         Suvi Hagström - Andele, KARA 

            122 (13) 50,83%  125 (11) 52,08%   247  51,45%

13         Terhi Ollila - Double Dee, KARA

             123 (12) 51,25% 122 (13) 50,83%   245  51,04%

14         Sanna Laakkonen - Lamaro, KARA 

             117 (14) 48,75% 119 (14) 49,58%   236  49,16%

LÄHTÖJÄ: 14  SIJOITTUI 4

TE  =    Thomander Elina

LM  =  Leppänen Minna